Nagyon jól áll neki az ősz.
A nagy Harvard Five építészeinek egyike, Eliot Noyes tervezte ezt a gyönyörű villát 1954-ben, és azóta is az építész leszármazottai laknak benne. A házat New Canaan koronaékszerének nevezte a Connecticut Trust, ami csodálatos példája az ötvenes évek építészetének, ezért eredeti dizájnjával együtt védik: ha esetleg tulajdonost cserélne a jövőben a ház, nem változtathatna az épületen. De belül azért történt pár pazar újdonság!
A ház egy csendes erdő ölén fekszik; nyitott udvarán remek ücsörögni jó időben, hidegben pedig a benti, tágas nappali is tökéletes a társas együttlétekhez. A falak kőből és üvegből készültek; a ház egyik szárnyában találhatók a közösségi terek, a másik oldalon pedig a hálók, fürdők.
Ellaknánk itt. Nem is kicsit.
(Fotók: Michael Biondo)
luxusház | harvard five | építészet | connecticut | építész | dizájn
Mit keresett 250 méter vörös szőnyeg a fagyott orosz erdőben?
Hulladék-faanyagból készült menő kávézó Koppenhágában

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!