Sokan hiszik, hogy a légiutas-kísérők munkája kizárólag mosolygásból és felszolgálásból áll. A valóság ennél jóval árnyaltabb.
Barbara Bacilieri 14 éven át dolgozott légiutas-kísérőként, mostanság utazási influenszerként mesél a szakma kulisszatitkairól.
Egyik alkalommal elmondta, hogy a nyilvános vonzalomnyilvánítás szigorúan tilos a szolgálat ideje alatt. "A csókolózás és mindenfajta nyilvános érintkezés tiltott"– magyarázta Barbara, hozzátéve, hogy a dohányzás szintén nem megengedett, legyen szó hagyományos cigarettáról vagy az elektromos változatról.
A szabályok itt korántsem érnek véget. Azoknak a légiutas-kísérőknek, akik nemrég szoktak le a dohányzásról, a rágógumi is tiltólistán szerepel.
A cél az egységes, professzionális megjelenés fenntartása minden helyzetben.
Meglepő módon a kávézás sem minden élethelyzetben megengedett. "A beszállókapunál például tilos kávét inni" – árulta el Barbara. Az alkohol természetesen teljes mértékben tiltott, ugyanakkor a vízfogyasztás mindig engedélyezett, és senkinek sem tagadják meg.
Barbara szerint a légiutas-kísérők már az első másodpercekben elemzik az utasokat, miközben mosolyogva üdvözlik őket a fedélzeten. "Figyeljük, mennyire határozottak, idegesek-e, alkoholos befolyásoltság alatt állnak-e, illetve utaznak-e csecsemővel vagy segítségre szoruló személlyel" – magyarázta. Emellett azt is megfigyelik, kik lehetnek hasznosak egy esetleges vészhelyzetben.
Barbara egy kevéssé ismert trükköt is elárult. Eszerint, ha egy utas vizet kér, gyakran diszkréten szolgálják fel neki, mégpedig azért, hogy elkerüljék az úgynevezett "dominóhatást". "A víz ugyanis ragályos. Ha valaki meglát egy pohár vizet, az egész sor azonnal kérni kezdi, ami könnyen felboríthatja a kiszolgálás rendjét, különösen hosszabb járatokon. Ez a módszer nem hivatalos szabály, inkább a személyzet tapasztalatokra épülő praktikája.
(Forrás: Mirror, fotók: Getty Images)
repülő | repülés | rágógumi | légiutas-kísérő | fedélzet | csók
Roncsok, barlangok és 2700 éves kincsek: ezért őrül meg a búvárvilág Máltáért
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket és személyes vendégszeretet Horvátország minden régiójában
Egy legendás repülőgéppel indulnak Indiana Jones-expedíciók Dél-Amerikában
A turisták is segítenek a veszélyeztetett cápák megmentésében ezen a japán szigeten
72 óra Abbáziában: újjászületés egy hosszú hétvégén
Kvíz: Mondunk egy országot, a felsorolt 3 város közül melyik nem tartozik oda?
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!


