Csípős gúnnyal és a Feröer-szigetekkel operál az év hirdetése

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Nem mindenki fog neki örülni: fociszurkolókkal élcelődik az év hirdetése, amit garantáltan nehéz lesz felülmúlni az idén.

Még a fociban kevésbé jártasak is ismerik a Manchester United nevet, elvégre az elmúlt évtizedekben a világ egyik legjobb csapatának számított. Az utóbbi pár évre azonban ez nem igaz: a csapat éppen a valaha volt legrosszabb bajnoki idényén van túl, ráadásul egy nemzetközi kupadöntőt is elvesztett, így jövőre nem is indulhat semmilyen európai kupában.

Az enyhén szólva csalódott szurkolóknak pedig a Feröer-szigeteket ajánlja egy hirdetés Menekülés a focitól címmel, és olyan beszólásokkal, mint

  • a Föld egyik legtávolabbi zuga, több mint 800 kilométerre a legközelebbi Liverpool-szurkolótól
  • nincs internet, nincsenek élő eredmények, sem mémek
  • nincsenek éremátadások és buszos ünneplések
  • fogalmad sincs, hogy a kapusod bedobta-e a labdát a saját kapujába.

Ez a hely pedig természetesen a boldog észak egyik legtávolabbi szeglete, a Feröer-szigetek.

Utazási hirdetésnek is remek lenne, ám ezt a reklámot egy ír fogadóiroda készítette, így az ajánló második felében a gúny mellé empátiát is csepegtet.

A Feröer-szigetek nagy előnye ugyanis, hogy itt még nem is hallottak a Liverpool 20. bajnoki címéről.

Béke van és nyugalom, megállt az idő. Éppen ezért egy helyi arc a kocsmában még abban él, hogy a ManUnited továbbra is a világ egyik legerősebb csapata, a Pool szenved, a Spurs (ami legyőzte nemrég a Unitedet az említett kupadöntőben) pedig említésre sem érdemes.

Ilyen formán pedig nemhogy béke van és nyugalom, de még új barátságokat is lehet kötni. Talán a ManUnited szurkolói sem sértődnek meg a videó első fele után, és marad kedvük fogadni a következő szezonban is.

A lélegzetelállító tájairól és érintetlen környezetéről ismert Feröer-szigetek sokunk vágyai közé tartozik. Tóth Gergely fotósnak tavaly sikerült eljutnia az északi szépségre és szokásához híven az élmények mellett csodás képekkel és egy videóval tért haza.

(Nyitókép: Unsplash)

irónia | foci | futball | gúny | utazás | feröer-szigetek

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 24. számát!

Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom