A szabadság és mozgás jegyében alkotott gyönyörűt Frank Gehry.
A Pritzker- és Arany Oroszlán-díjas építész, Frank Gehry parfümüveg-tervezőként debütált a francia Louis Vuitton divatháznál, méghozzá egy gyönyörű kollekcióval. A Les Extraits névre keresztelt parfümcsaládban öt illat található, az üvegek tetején pedig mozdulat közben megdermedni látszó alumíniumvirágokat álmodott az illatokhoz az építész.
"Szobrászati szempontból akartam a projekthez közelíteni, valami mást behozni a képbe, mint amit egy parfümhöz társítunk. A kupakok nem befejezett geometriai formák, csupán mozzanatok, múló pillanatok
– magyarázza a kilencvenkét éves építész az üvegek dizájnát, hozzátéve, hogy a virágkupakok és az üveg megformázásakor sokat merített a vitorlázásból, a vízen való mozgás nyugalmából és dinamikájából.
Nem véletlen az ihlet eredője, ugyanis Gehry tervezte a Louis Vuitton Foundation épületét is Párizsban, amelyben tizenkét vitorlát formázott meg háromezer-hatszáz üvegpanelből; az építész a Les Extraits parfümüvegére mint az épület tizenharmadik vitorlájára tekint.
Az újratölthető üvegekben rejlő illatokat Jacques Cavallier Belletrud, a Vuitton-ház parfümőre álmodta meg. Az öt illat nevei a következők: dancing blossom, cosmic cloud, rhapsody, symphony és stellar times.
Frank Gehry a 20. század egyik legsikeresebb és legkeresettebb építésze. Alkotásai, beleértve saját házát is, turistacélpontok. Legismertebb munkái a bilbaói, teljes egészében titánötvözettel bevont Guggenheim Múzeum, a prágai táncoló házak, a Los Angeles-i Walt Disney Concert Hall, a chicagói Millennium Park Pritzker pavilonja, vagy épp saját, Santa monicai otthona, úgyhogy szerintünk rapidsebességgel fognak már csak gyűjtői szempontok miatt is elkelni a Les Extraits parfümök.
(Forrás: Dezeen, fotók: Florian Joye)
illat | építész | parfümüveg | francia | parfüm
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!