November 14-től egy lenyűgöző viktoriánus és szecessziós építészetéről ismert brit városba utazhatunk a Wizz Airrel.
A légitársaság a korábbi, edinburgh-i állomását idén ősztől Glasgow-ra, a művészetrajongók paradicsomára cseréli, ahol olyan világszínvonalú múzeumok és galériák gyűjteményében gyönyörködhetünk, mint a Kelvingrove Art Gallery és a Riverside Museum.
Akár a történelmi városrészeket fedeznénk fel, akár a Glasgow Royal Concert Hall egyik előadására érkezünk, Glasgow emlékezetes és élményekben gazdag úti cél. A járatok hetente kedden és szombaton indulnak Budapestről.
Ha Skóciában hangolódnál a karácsonyra, Glasgow is remek úti cél lehet.
(Forrás: Wizz Air, képek: Getty Images)
Nagy-Britannia | wizz air | új úti cél | Skócia | fapados | repülő
A modern luxus nyomában a Range Roverrel
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!