A luxusmárka egykori londoni főhadiszállását 66,6 millió dollárért, vagyis 25,7 milliárd forintért kínálják.
London szívében, a Grafton Street-en található a pazar palota, amelyet 1769-ben építettek neoklasszikus stílusban. Az ingatlanban többek között
nyolc hálószoba, úszómedence, télikert, edzőterem és mozi is található.
Úgy tudni, a luxusvilla egykor Lord Brougham főkancellár otthona volt a 19. században, a Guccihoz 1998-ban került, három évvel azután, hogy Tom Ford amerikai tervezőt kreatív igazgatónak nevezték ki.
Az olasz divatház székhelyét ekkor helyezték át Milánóból Londonba,
a Grafton Street-i komplexum pedig hivatalosan is a márka új székhelye lett, hogy aztán 2000-ben megkezdődhessenek a két évig tartó felújítási munkálatok is.
A Gucci fő tárgyalótermét az első emeleti étkezőből alakították ki, a második és harmadik emeletet a luxusmárka PR-csapata és IT-részlege foglalta el.
A negyedik emeleten dolgozott a korábbi vezérigazgató, Domenico De Sole.
Most közel 26 milliárd forintért került az ingatlanpiacra, a luxusvillát azonban nem csak megvásárolni lehet, hanem heti 19 millió forintért ki is lehet bérelni.
A Gucci az elmúlt időszakban számos újdonsággal került a figyelem középpontjába. Ahogyan arról a Roadster is beszámolt, nemrég bemutatták a kisállat-kollekciójukat, amiket stílusos négylábúak számára terveztek, de az egyik népszerű játék segítségével meghódították a Metaverzumot is.
(Forrás: RobbReport, fotók: Beauchamp Estates)
london | luxusingatlan | gucci
A Balaton kapuja: Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel
A szenvedély, az árulás és a túlvilág jelenik meg egyetlen, zsigerig ható kortárs darabban a Müpa színpadán

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!