Egy szakértő elárulta azt a három helyet, ahová idén mindenképp el kell utazni

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Nem mindig könnyű úti célt találni a nyárra, úgyhogy ebben segít most Colin Rillie, az MSC Cruises értékesítési menedzsere, aki az alábbi helyeket ajánlja.

Mallorca

A szakértő azt mondja, hogy a szigetre érkezők nagy része ismeri ugyan a híres Drach-barlangokat, kevesen tudják viszont, hogy létezik egy rejtett barlang is saját földalatti stranddal.

A Cala Romántica közelében, Mallorca keleti partján elrejtőző Cova des Coloms az egyetlen tengeri barlang a szigeten, ahol úszni lehet, és ahol a magas sziklák alatt homokos parton állhatunk. Ehhez mondjuk egy rövid part menti túra szükséges, majd úszni kell a barlang bejáratáig.

Norvégiai fjordok

Norvégia egyik leghíresebb és legszebb fjordja Hellesylt, ami egy kis falu a Geirangerfjord torkolatánál.

„Én ezt választanám a fjordokban gyönyörködéshez, mivel nagyon békés hely, és jó kiindulópont a Geirangerfjord belső részeinek felfedezéséhez, ami olyan extra látnivalókat ad, mint a Hét nővér vízesés. Aki tehát intimebb fjordélményre vágyik, annak Hellesylt ideális választás” – állítja Colin Rillie,

s emellett még azt javasolja, hogy érdemes felszállni a Hellesyltből Geirangerbe tartó kompra naplementét nézni.

Kanári-szigetek

Egy pihentető tengerparti nyaraláshoz némi kis kalanddal fűszerezve a Kanári-szigeteket ajánlja. Mindenképp látni kell a szigetek látványos vulkáni szikláit, melyeket lávafolyások alakítottak ki.

Az így létrejött kristálytiszta dagálymedencék tökéletesek úszásra és sznorkelezésre. A Charco Azul El Hierróban vagy a Piscinas Naturales de Garachico Tenerifén tényleg szinte nem e világi élményt kínálnak.

Legyen szó Olaszország partjainál megbúvó apró, sziklás szigetekről, a görög klasszikusokról, mint Szantorini, vagy a napsütötte, vulkanikus Kanári-szigetekről, egy biztos: Európa számos csodálatos szigettel büszkélkedhet. A legismertebb helyek azonban a nyári főszezonban túlzsúfoltak, így nem árt kevésbé ismert alternatívákat keresni.

(Forrás: Express, fotók: Getty Images, Unsplash)

 

idén | utazás | nyár | tippek | szakértő | helyek

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 24. számát!

Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom