A munkahelyi kommunikáció kulcsszerepet játszik a karrierépítés és a szakmai kapcsolatok kialakításában. Hiszen nem csak az számít, mit mondunk, hanem az is, hogy hogyan tesszük ezt. Hogyan tudunk visszajelzést megfogalmazni vagy éppen fogadni. Egy jól megválasztott szó vagy egy megfelelően továbbított üzenet gyakran döntő lehet az eredmények elérésében egy tárgyaláson is.
Amikor egy cégnél azt keressük, milyen területek fejlesztésére van szükség, akkor a hr tanácsadás részeként gyakran előkerül a munkatársak kommunikációs készségeinek fejlesztése. Nézzük, miket is takarhat ez.
Én-üzenetekben kommunikálunk
A legtöbb esetben egy kommunikációs tréning trénerei kitérnek arra, miért fontos az én-üzenetek megfogalmazása. Ez a módszer arra ösztönöz, hogy saját érzéseinket, gondolatainkat és szükségleteinket fejezzük ki anélkül, hogy a másik félre mutogatnánk vagy őt hibáztatnánk.
Rövid és tömör üzenetek
A világos és konkrét kommunikáció elengedhetetlen. Kerüljük a túl bonyolult magyarázatokat és a szükségtelen részleteket. Ha képesek vagyunk lényegre törően kommunikálni, az segít abban, hogy üzenetünk gyorsan és hatékonyan érje el a célját.
Aktív hallgatás
A kommunikáció fontos része az is, hogy tudjunk hallgatni, amikor arra van szükség. Ez azt jelenti, hogy teljes figyelemmel kísérjük a másik fél mondandóját, reagálunk rá, és kérdéseket teszünk fel, ha pontosításra van igényünk. Ez nem csak abban segít, hogy jobban megértsük a kollégáinkat, de erősíti a közöttünk lévő kapcsolatot is.
Érzelmi intelligencia fejlesztése
A magas szintű érzelmi intelligencia lehetővé teszi, hogy jobban értsük és kezeljük saját érzéseidet és másokét is. A munkahelyi kommunikációban ez segít abban, hogy empatikusabbak legyünk, és az üzeneteinket a másik fél érzéseinek figyelembevételével fogalmazzuk meg.
Testbeszéd tudatos használata
A testbeszéd fontos része a nonverbális kommunikációnak. Egy jól időzített mosoly vagy egy bizalomgerjesztő testtartás sokat segíthet abban, hogy pozitív benyomást keltsünk és erősítsük a mondanivalónk tartalmát. Sokat elárul, hogy az üzenetekkel összhangban gesztikulálunk, vagy éppen karba tett kézzel hallgatjuk, ha valaki hozzánk beszél.
Visszajelzések kérése
Rendszeresen kérjünk visszajelzést a kommunikációnkra. Ez segít abban, hogy tisztában legyünk az erősségeinkkel és a fejlesztendő területekkel. Az őszinte visszajelzések lehetővé teszik, hogy folyamatosan javítsuk kommunikációs készségeinket.
(Szponzorált tartalom)
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!