A világ egyik legbizarrabb látványossága épült egy 400 méter hosszú hídra

Ázsiai és Nyugat meghökkentő találkozása egy félreeső helyen, magas hegyek közt.

Csungking (Chongqing) tartományban, Kínában megidézték a Ponte Vecchio szellemiségét: egy komplett falut költöztettek a Liziang-folyót átívelő hídra, csakhogy a híres olasz előddel ellentétben nem egységes stílusú épületek népesítették be.

A látványosság merő turisztikai megfontolásból született: a helyi kormányzat úgy döntött, valami igazán különlegessel, egyedivel csalogatja majd oda a turisták ezreit.

Ezért aztán a hídra 400 méter hosszan nemcsak helyi házacskák kerültek, hanem mindenféle nyugati stílusú építmény is,

köztük a riói Krisztus-szobor mása is, aki itt egy háztetőn álldogál.

Az üzenet egyértelmű és pozitív: mindenkinek jut hely, ide mindenkit – khm... – tárt karokkal – várnak. Még egy levegőben lógó iskolabusz is ékesíti a tekintélyes méretű műtárgyat, ám a hálátlan turisták mégsem csaptak le a lehetőségre.

Hiába festették vidám, világos színekre az épületeket, ezek sem tudják ellensúlyozni a térséget az év nagy részében jellemző szürkés, közös, nyirkos időt, és az ebben megfogant tájképet.

Manapság már félig-meddig elhagyatott a híd, sivár és melankolikus, bár a látogatók előtt továbbra is nyitva van. Jobbára csak a lezárt épületek és néma szobrok közt a robogójukkal fel-alá cikázó motoros futárok lehelnek életet belé.

Kínában imádnak paráztató hidakat felhúzni, ezért aligha véletlen, hogy a világ leghosszabb üvegpadlójú átkelőjét is ott találjuk (és még a Föld legmagasabb kötélugró helyét is).

(Fotók: GettyImages)

Ponte Vecchio | kína | híd | Csungking | Chongqing

FOLYTASD EZZEL

Füstös falakat és trópusi növényzetet rejt Milánó titkos kapuja

Horvát szellemvárosok, amerikai konteó és szovjet propaganda

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Így tart ki veled még szeptemberben is a nyár Buda titkos kertjében!
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom