A gyerekkorunk féltve őrzött kincsei, a kedvenc kis autónk, a legkedvesebb plüsseink, társasjátékaink gyakran egy dobozban várják a padláson, hogy újra felfedezzük őket. Amikor pedig ez megtörténik, ott a dilemma, hogy mit csináljunk velük. Ragaszkodunk hozzájuk, de valahogy mégsem találjuk a helyüket felnőtt életünkben. Nézzük, hogyan építhetjük be a lakásunk berendezésébe ezeket a régi kedves emlékeket!
Rajzok, kirakók a falra
Egy szép tájképet vagy egy hangulatos városrészletet ábrázoló puzzle a dolgozószobában vagy akár a nappaliban is jól mutathat a falon egy vagány keretben. Amennyiben egy nagyobb felület is rendelkezésünkre áll, akkor egy kollázst is készíthetünk, amiben helyet kapnak a kirakók mellett régi rajzaink, vagy olyan oklevelek, elismerések, amelyekre igazán büszkék vagyunk. Ezekhez jól passzolnak a régi nyaralásokból maradt képeslapok, de egy mélyebb keretbe a tengerparton gyűjtött kagylók, kövek, bármilyen más emlék is elfér, amiket eddig csak egy doboz mélyén őriztünk.
Kisautókból mini város
Akár a könyvespolcon is elkülöníthetünk egy fakkot, ahová emléktárgyak, például kisautók vagy más játékfigurák kerülhetnek. Ezzel úgy is eljátszhatunk, hogy veszünk egy nagyobb üvegtálat, és abban rendezzük el az autókat és a többi kelléket. Vehetünk akár pluszban pár kis fát, figurát, kavicsokat, építhetünk makett épületeket, mintha csak egy kis várost rendeznénk be. Erre rápillantva gyerekkorunk legszebb emlékeit idézhetjük fel bármikor.
LEGO® a polcokra
A LEGO® a legtöbb gyereknek - és lássuk be, sok felnőttnek is - a legféltettebb kincsei között van számontartva. Ha felnőttként is a legózás az egyik kedvenc hobbink, akkor biztos van néhány nagyobb autó, épület, akár egy űrállomás a birtokunkban. Ezek akár külön polcos szekrényt is kaphatnak mondjuk a dolgozószobában. Ezeket elrendezhetjük úgy, mintha csak egy kiállítást terveznénk meg. Feliratokat is készíthetünk hozzájuk, amin jelezzük, mikor raktuk össze, vagy éppen milyen emlékünk fűződik hozzá.
Retro társasok a nappaliba
Egy Gazdálkodj okosan! vagy Kérdezz! Felelek társas szinte mindannyiunkban nosztalgiát ébreszt. Ne rejtsük el ezeket, hanem a nappaliban a dohányzó asztal alsó polcára tegyük ki őket bátran. Legközelebb, ha egy kis házibuli lesz nálunk, könnyen lehet, hogy ezek a játékok adják majd meg az alaphangulatot.
(Szponzorált tartalom)
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!