Íme a Casa Burés, ez a fantasztikus barcelonai apartman, amelyet úgy rendeztek be visszafogottan kortárs hangulatban, hogy a hangsúly megmaradt az eredeti épület ámulatba ejtő vonalain.
A Vilablanch által tervezett modern otthon küldetése szerint nem száll versenybe az eredeti stílusjegyekkel, és nem is próbálja lemásolni azokat.
Magát a hatemeletes épületet a 20. század elején a spanyol Francesc Berenguer i Mestres tervezte. Nevét első tulajdonosáról, a textiliparban utazó üzletemberről, Francesc Burésről kapta. A ház állapota annak ellenére folyamatosan romlott, hogy 1979-ben védett státuszba került, de aztán a Vilablanch a helyi TDB Arquitecturával együttműködve belevágott a ráncfelvarrásba, és újrahúzta az épület valamennyi helyiségét.
A stúdió hatalmas munkát végzett: az épület mind a huszonhat lakását felújította, legyen szó az óriási méretű életterekről, a mennyezeti freskókról, vagy a kisebb szobákról.
Elegáns és kifinomult belsőépítészeti megoldásokat választottak, melyek kiemelik a – finom, nyugodt és kevésbé giccsesnek mondható – dekorációs elemek értékeit, és amelyek így a modernizmus történetének részét képezik.
Kiemelkedő a díszes mennyezettel és mozaikpadlóval megfestett palota apartmanja, amely Burés korábbi otthonára emlékeztet. Ha már Burés: a korábbi tulajdonos által egykoron gyártásra használt földszintjét erősen ipari beütésű loftlakássá alakították át.
Az indusztriál hatások a hatalmas étkezőben is megfigyelhetők, ahol betonpadlót és téglafalat használtak. A szobákat egyébként hosszú folyosók kötik össze ólomüveg ablakokkal és mennyezetfreskókkal, valamint aranyozott panelekkel. Világosabb színű, egyszerű kanapékat és bársonyfoteleket választottak hozzájuk.
A barcelonai történelmi hagyományokat megőrző épületben összesen öt penthouse és tizenhat hagyományos lakás kapott helyet.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Dezeen)
hagyomány | barcelona | penthouse | kortárs | indusztriál | lakás
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!