A Château Neercanne egykor bárók otthona volt, ma az Oostwegel család tulajdonában áll. Barokk teraszos kertje, csodálatos épületegyüttese és Michelin-csillagos étterme miatt egycsapársra Hollandia kedvelt luxusszállodájává vált.
Úgy tudni, az impozáns kastélyt 1698-ban Daniël Wolf van Dopff báró építette. A kor igazi bulipalotája volt, ahol minden az élet ünnepléséről szól. Az évszázadok során a birtokon számos alkalommal gyűlt össze az ország elitje, a közelmúltban Beatrix holland királynő és Max Verstappen is megfordult ott.
Az Oostweegel család 1984-ben vásárolta meg a holland-belga határ közelében található Château Neercanne-t. Egy évvel a megnyitását követően pedig étterme már Michelin-csillagot is szerzett.
A vendégek azonban egyre jobban vágytak arra, hogy a fantasztikus menüsor elfogyasztása után a kastélyban hajthassák álomra a fejüket.
A kastély március 1-jén fontos mérföldkőhöz ért: hét újonnan kialakított lakosztályt adtak át a kapuőrök egykori lakrészében. Ezek közül közül kettő, a Deluxe Garden és a Superior Garden saját udvarral rendelkezik.
A reneszánsz stílusú kastélyokra jellemző homályos belső tereket elkerülve Roelfien Vos belsőépítész könnyedebb, modernebb légkört teremtett az enteriőrbe, miközben megőrizte az épület szerkezetének legmeghatározóbb elemeit.
Így a toronyban kialakított lakosztályok egyszerre lettek otthonosak és stílusosak.
A belsőépítész a projektre igazi álomfeladatként gondolt, melyben a kárpittól, a tapétáig mindent gondosan megtervezett. Mindehhez a kertben található növényekből merítette az ihletet. A lakosztályokat elegáns világítótestekkel és Julius Ceasar-nyomatokkal ellátott díszpárnákkal egészítette ki, hogy a hatás még látványosabb legyen.
(Forrás: RobbReport, fotók: Château Neercanne)
kastély | hollandia | étterem | michelin-csillag
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!