A napsugarak beragyogják a szobákat, a fény is szikrázik. Ilyen környezetben akkor sem lehet szomorú a szívünk, ha az éjszakákat egy korábbi börtön ablakai mögött kell töltenünk.
Merthogy ebben az offenburgi hotelben valamikor a 19. században még bűnözők alkották szállóvendégek listáját, igaz, ők nem csupán néhány éjszakára csekkoltak be, hanem hosszabb ideig élvezhették a Heinrich Hübsch építész által tervezett épület vendégszeretetét.
Az 1845-ben átadott fegyházba annak idején elsősorban korabeli szabad gondolkodókat zártak be. Egészen 2009-ig Offenburg városának börtöneként szolgált a hely, aztán egy 2014 és 2017 közötti felújítási programnak köszönhetően funkciót váltott, és onnantól kezdve szállodaként várja immáron az önszántukból beköltözni kívánó vendégeket.
A tervezők nemhogy megőriztek az utókornak az épület eredeti darabjait, hanem fontos szerepet szántak a dizájnban az ódon, vastag falaknak.
Néhány ablakon még a rácsokat is megtartották, hogy minél autentikusabb hangulatú legyen a Hotel Liberty.
Mondjuk nem éppen az elsők között jut eszünkbe a szabadság szó, ha végigmegyünk a szálloda folyosóin: elég csak ránézni az eredeti ajtókból kortárs stílusúvá formált bejáratokra, melyek így elég rémisztőnek tűnnek.
Persze csak kívülről keltenek félelemérzetet a szobák, a harmincnyolc lakosztály mindegyike békés légkörű.
Egyedül a szürkés színvilágra foghatjuk rá, hogy az egykori börtönhangulatot idézik, de valamennyi szoba kényelmes, tágas, otthonos, ízlésesen berendezett a kézzel készült, bőrfotelekkel és -kanapékkal, valamint a tölgyfa padlóval.
Maguk a szobák átlagosan tizenhét és húsz négyzetméteresek, mindegyikhez tartozik egy királyi méretű ágy és egy saját fürdőszoba. Hatalmas tetőtéri lakosztály, bár, színpompás társalgó és konferenciaterem mellett egy háromezer kötetes könyvtárat is találunk a Hotel Libertyben.
Noha a szállodához tartozó étterem neve is reflektál a múlt századi rabok sanyarú sorsára, a Wasser & Brot étlapja jóval többet kínál a kenyérnél és a víznél, mert a közeli (Strasbourg mindössze húsz kilométer) francia konyha remekeit szolgálja fel a Michelin-csillagos séf, Jeremy Biasiol jóvoltából.
Egy éjszaka a Szabadság Szállóban százötven eurótól kezdődik.
(Fotók: Vossy.com, Theman.de)
szálloda | liberty | cella | börtön | hotel | Németország
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!