A Cerruti és a párizsi De Fursac kollabja a régi iskolás öltönykészítés tökéletes példája.
A Cerruti luxusmárkát 1967-ben alapította meg Nino Cerruti, de a család és a divat története sokkal messzebbre nyúlik vissza, ugyanis Nino nagyapja 1881-ben hozta létre a Lanificio Fratelli Cerruti textilgyárat az észak-olaszországi Biellában. Nino Cerruti a hetvenes évektől felfutatta a brandet, és bekerült a divatvilág szűk elitjébe, ám 2000-ben eladta a vállalatot.
A divattal azonban nem szakított, csak visszatért a családi gyökerekhez és átvette a lassan 140 éves textilgyár vezetését. Nemrég együttműködést kötöttek a francia De Fursac férfiszabósággal, ebben a videóban pedig pontosan azt nézhetjük meg, mi is van ennek a kooperációnak a hátterében.
Tanulságos látni, hogy az igazán minőségi termékekbe mennyi munka megy, és hogy az ipari méretű, konfekció előtti ruhakészítés mennyire emberközeli munkafolyamat volt. Nem mellékesen kiderül az is, hogyan jutunk el a birkától a Cerruti és a De Fursac öltönyökig, és közben kiderül, hogy a szenvedély és az elkötelezettség nem üres szavak egy ilyen hagyományokkal bíró intézmény esetében.
Ez is érdekelhet:
cerruti | de fursac | nino cerruti | lanificio fratelli cerruti
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!