Kutatókat költöztetne a Marsra a NASA, ezért 2018-ban pályázatot hirdetett, amelyben nemcsak a fenntartható épületek tervezése volt feladat, de az építmény Földről Marsra szállításának megoldása is.
Ebben a körben öt győztest hirdetett az űrügynökség.
Az első helyezett az arkansasi Zorpheus csapata lett, amely a terve szerint 3D-nyomtatással, emberi beavatkozás nélkül, helyben bányászott anyagokból építené fel a házat a Marson. Lényegében a nyomtatót lőnék fel a bolygóra, meg az anyagot begyűjtő robotokat.
Hasonló módszert eszelt ki az AI SpaceFactory, amelynek Marsha nevű házikója a helyi sziklákból kinyert bazalt mellett újrahasznosítható bioplasztikból áll, így rendkívül kicsi az ökológiai lábnyoma.
Ez is érdekelhet:
video | marsha | föld | bolygó | mars-expedíció | űrkutatás

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!