Spanyolországban egyre megfizethetőbbé válik az ingázás, miután a kormány átalánydíjas utazást tervez bevezetni minden vonat- és buszközlekedésre.
Spanyolországban január második felétől havi 60 euróért (23 ezer forint) utazhatnak az emberek, míg a 26 év alattiak kaphatnak havi 30 eurós (11 600 forint) tömegközlekedési bérletet is.
Az intézkedés kétmillió ingázónak kedvez, egyes munkavállalók akár 60%-ot is megtakaríthatnak az utazási költségeken havonta – közölte a kormány. A spanyol rendszer hasonlít ahhoz a 49 eurós havi bérlethez, amelyet Németország vezetett be két évvel ezelőtt, hogy a tömegközlekedést megfizethetőbbé tegye.
A hamarosan igénybe vehető spanyol bérlet korlátlan utazást tesz lehetővé a RENFE Cercanías ingázóvonatain, a középtávú intercity vonatokon és az állami buszhálózatokon országszerte.
Az új bérlet a megélhetési költségek csökkentését, és a fenntartható mobilitás előmozdítását szolgálja egy szélesebb körű stratégia részeként.
Emellett a meglévő közlekedési kedvezmények továbbra is érvényben maradnak, míg az új bérlet hatókörét további közlekedési társaságok bevonásával bővítené a kormány.
Ugyanakkor egyelőre nem tisztázott teljesen a lefedettség mértéke, egyrészt a kisebb településeken és az olyan távoli vidékeken, mint a Baleár- és Kanári-szigetek, másrészt a metrókkal és városi buszokkal való integráció mértéke a későbbi megállapodásoktól függ. Az új bérlet kezdetben a nagysebességű AVE szolgáltatásokat sem tartalmazza.
(Forrás: Euroweeklynews, fotó: GettyImages, a nyitóképen Málaga)
utazás | spanyolország | turizmus | tömegközlekedés | közlekedés | spanyol
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz
A frissen őrölt kávé nem csak a ráérős reggelek kiváltsága
Erdőterápia a zuhany alatt, avagy ilyen a stílusos lelassulás a Balatonnál
Zseniális programokkal készül a Formula–1-es versenyhétvégére Budapest egyik legjobb szállodája
Ez történik, ha a repülőgép nem tud leszállni – És ezért ne pánikolj ebben az esetben
Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.
Különleges csomagajánlatok itt!