Bár sok lakótelepen élő család vágyik egy kertes házra, azonban mégis van a társasházi létnek egy olyan hangulata, amit a vidéki élet nem ad vissza. A lépcsőházak lakói egy kis zárt közösséget alkotnak, ahol mindenki megtanul egymásra odafigyelni és alkalmazkodni. Legalábbis jobb esetben.
A házirendben ugyan minden szabály részletesen fel van tüntetve, de ezt a többség általában végig sem olvassa. Ezért most vegyük sorra az együttélés legfontosabb alappilléreit.
Nagytakarítás indul!
Az emberek többségének csak hétvégén van egy kis ideje arra, hogy rendbe szedje a lakást. Ezzel pedig nincs is semmi gond, ha ezt a szomszédok zavarása nélkül tesszük. Lehet, hogy mi reggeli pacsirtaként már napfelkeltekor kipattanunk az ágyból, viszont elképzelhető, hogy az alattunk lakó szomszédaink legalább hétvégén szeretnének egy kicsit tovább pihenni.
Persze ettől még neki lehet állni a házimunkának, de a reggeli órákra inkább a csendesebb tevékenységeket időzítsük: például portörlés, ablakpucolás, rendrakás, fürdőszoba kitakarítása… a késő délelőtti órákban pedig már bekapcsolhatjuk a porszívót és a mosógépet is.
A lakók biztonsága
Ma már a legtöbb lépcsőház ajtaja kulcs mellett kóddal is nyitható. Ez ugyan roppant kényelmes megoldás, de csak addig, amíg a kódot meg nem adjuk illetéktelen személyeknek! Igen, valóban nagyon kényelmes, amikor a pizzafutár a bejárati ajtóig felhozza a dobozt, de rendeléskor semmiképp se adjuk meg a kaputelefon kódját a diszpécsernek! Inkább csengessen a futár - vagy ha az nem működik, akkor hívjon a mobilunkon, amikor megérkezik a címre, és lent vegyük át az ételt.
Hisz a kód birtokában gyakorlatilag bárki szabadon bejuthat a lépcsőházba, és akár be is törhet némelyik lakásba. Ha a mi lakásunkat egy betörésbiztos Nívó bejárati ajtó védi, akkor a saját értékeink miatt ugyan nem kell aggódnunk, de közel sem biztos, hogy minden szomszédunknak biztonsági ajtaja van. Ne sodorjuk veszélybe mások értékeit egy kis plusz kényelem miatt.
Zajos tevékenységek
Időnként mindenki szereti maximális hangerővel bömböltetni a kedvenc zenéit, és ezzel kiereszteni egy kicsit a gőzt. Viszont a szomszédok valószínűleg nem díjazzák az “ingyen diszkót”. A zenehallgatás természetesen nem tiltott, de maradjunk az elviselhető hangerőnél; vagy ha mindenképp ragaszkodunk a dobhártyaszaggatáshoz, akkor használjunk fejhallgatót.
Ami pedig a legtöbbször vitatéma a társasházakban, az a házibuli. Évente 1-2 alkalommal ugyan belefér, hogy egy zajosabb összejövetelt tartsunk, de természetesen ekkor sem szabad megfeledkezni arról, hogy mások is élnek ott rajtunk kívül.
A buli időpontját előre közöljük a lakókkal és a közös képviselővel is. Természetesen nem kell néma csendben ülni, de azért tartózkodjunk a folyamatos ordibálástól, és ne hagyjuk a vendégeknek, hogy a lépcsőházban dohányozzanak, vagy üres üvegeket dobáljanak le az erkélyről.
(Szponzorált tartalom)
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!