Japánban a Covid óta élénk a turizmus, köszönhetően az olcsó yennek. A világ számos pontján a túlturizmus komoly problémákat okoz, ám úgy tűnik, a szigetországban nem egészen ez a helyzet.
Bár Japán legnépszerűbb látványosságainál nem problémamentes a turizmus – a Fudzsinál például kénytelenek voltak megduplázni a belépődíjakat –, többségében azért elég élhető.
Erre tökéletes példa a Japán Turisztikai Ügynökség rendszeres, az országból éppen távozó külföldiek körében végzett felméréseinek legutóbbi kiadása. Az egyik kérdés meglehetősen direkt: mi zavarta őket a legjobban az országban?
A tavalyi év második felében felvett több mint négyezer interjú alapján nincsenek nagy gondok Japában.
A látogatók 6,1 százalékát az bosszantotta, hogy nehezen találtak ingyenes wifit, a 8,6 százalékukat az érkezés utáni bevándorlási ügyintézés – írta a Startlap, a nehezen érthető, vagyis rossz angol fordításban közölt feliratokon 10,8 százalék morgolódott, és 12,3 százaléknak okozott problémát a közlekedés, amennyiben nem tudták, pontosan hol is kell sorakozni a közlekedési eszközökhöz vagy bonyolultnak találták az átszállásokat.
Felkerült még a listára a zsúfoltság a legnépszerűbb látnivalóknál (13,1 százalék), és a helyiekkel való időnként nehézkes kommunikáció (15,2 százalék), míg
a „top 1 probléma”, amire a külföldiek 21,9 százaléka panaszkodott, az a szemetesek hiánya.
Ez pedig nem véletlen, Japánban ugyanis nem szokás útközben enni-inni, így a szemét is zömmel ott termelődik, ahol van is eleve szemetes. Ha pedig mégis lesz valamilyen szemét, azt elviszik magukkal a legközelebbi kukáig.
De van még egy kategória. A külföldiek több mint fele (51,1 százalék) a következő választ adta arra, hogy mi zavarja őket a legjobban Japánban:
„Semmi.”
(Fotók: A hokkaidói Furano, ami júliusban Ázsia virágfővárosa lesz – GettyImages)
turizmus | utazás | japán | külföld
A Balaton kapuja: Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel
Otthonos minimalizmus, avagy egy stílusos családi ház Szombathelyen

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!