Nem alaptalan a zsigeri gondolat, hogy az Egyesült Államokban többet lehet keresni, de nem minden esetben igaz. Milyen országok és szektorok jelentenek kivételt?
Amerikát nem véletlenül tartják a lehetőségek hazájának, számtalan történet szól arról, hogy kemény munkával, kitartással bárki megcsinálhatja a szerencséjét. A világ egyik legbefolyásosabb és leggazdagabb országa, olyan világmárka-nagyvárosokkal, mint New York, Los Angeles vagy San Francisco.
Különösen igaz a gazdagságról szóló „hiedelem” a tech szektorban: tavaly az AI modelleket tréningező mérnökök átlagosan 300 ezer dollár körül vihettek haza, míg ugyanezért Európában legjobb esetben is százezer eurót fizettek (Svájc), de még inkább „csak” negyvenezer euró körül (Németország, Hollandia).
Másfelől az átlagba nemcsak a világvárosok és a legmenőbb iparágak tartoznak, így aztán a jelenleg 59 228 dolláros amerikai átlagfizetést több mint egy tucatnyi európai ország (Svájc, Izland, Luxemburg, Norvégia, Belgium, Ausztria, Németország, Hollandia, Dánia, Finnország, Svédország, Írország és Franciaország) is megelőzi – írja az Euronews.
Az Eurostat adatai alapján 2022-ben az EU-ban és az eurózónában egyaránt négy százalékkal nőttek a bérek – de melyik az a négy ország, ami a legelöl áll e téren?
(Forrás: Euronews, fotók: GettyImages, nyitókép: Zürich drámai látképe)
Európa | magasabb | bérek | jobb | egyesült államok
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!