Május végén kerül a mozikba a 2550 című dokumentumfilm, ami Till Anilla 2550 kilométéres Kékkör-túráját mutatja be. A film mérföldkövet jelenthet a Kéktúra és hazai mozizás történetében is, amennyiben először láthatjuk nagyvásznon Európa leghosszabb egybefüggő túraútvonalát.
Május 23-án mutatják be több fővárosi és vidéki Cinema City moziban a Mándi Ferenc rendezte 2550 című dokumentumfilmet. Az egyórás mozi Till Anilla személyiségén és 72 napos túráján keresztül mesél természettel való viszonyról, belső utazásról, és arról, hogy egyáltalán miért túrázunk, és mindenekelőtt arról is, hogy
milyen az ország, amelyben élünk, és hogyan változik egy lány, aki egyedül, gyalog, egyben megtesz 2550 kilométert, vállalva ennek minden szépségét és kihívását.
Az alkotók szerint a film moziba kerülése egy Anillán és a készítőkön is túlmutató mérföldkő: „ez a túrázó közösség kulturális térnyerése és sikerélménye, hiszen először hódítja meg a filmszínházakat a téma”.
Miután a mozi nemcsak a filmekről szól, hanem a közösségi élményről is, a film nem titkolt célja, hogy minél több túra és Kéktúra rajongó élhesse át együtt, közösen ezt az élményt.
Till Anilla élete eddigi legnagyobb kihívásaként teljesítette a Kékkört; az útja során megismert embereket, akiket máshogyan nem ismerhetett volna meg, és önmagát is úgy, ahogy még eddig soha.
A premier után a 2550 nemzetközi fesztiválkörútra indul, hogy a világ minden tájára eljuthasson a Kéktúra és a Kékkör üzenete, emiatt egy ideig online biztosan nem lehet majd megtekinteni, így aki nem szeretne lemaradni róla, az figyeljen az április 29-én, 22.00-kor induló jegyértékesítésnél.
(Forrás: közlemény)
mozi | kirándulás | gyaloglás | Till Anilla | Kéktúra
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!