Kertész Attila festőművész negyedik tárlata nyílik Petros címen szeptember 22-től a Hybridart Space-ben.
Kertész Attila festőművész negyedik tárlatán a személyiségfejlődés legkorábbi időszakát jeleníti meg tíz festményből álló sorozatban. A kiállítás szeptember 22. és október 3. között a belvárosi Hybridart Space-ben látható.
Az ember életének az elején az egyén dinamikusan formálódik, személyisége, főbb karakterjegyei kibontakozóban vannak, még csak akar valamivé válni.
A téma megragadásához Kertész hellenisztikus szobormaradványokból inspirálódott,
ahol az alakok erőtől duzzadnak, lendületesek, küzdenek, ugyanakkor a letört darabok, a hiányzó részek jelzik, hogy ez a folyamat akadályokkal teli, feszültségektől terhes.
"A Petros sorozatomban az életünk jelentőségteljes első harmadának azon fejlődési szakaszát vizsgálom, amikor még a személyiség, a személyes célok, az adottság és akarat képlékeny masszája folytonos változásban van. A személy fő irányultsága és jellege már megmutatkozik, de eszközei, lehetőségei és tettei még kiforratlanok" – nyilatkozta Kertész Attila.
Attila festészeti munkásságában minden egyes sorozata kiemelt jelentőségű, hiszen szorosan kapcsolódnak egymáshoz. Első kiállítási anyagában, a Gemself-ben az ásványokat mint a kollektív emlékezet szimbólumait dolgozta fel. A második tárlatát, az Animá-t az én férfi és női oldalának különböző megjelenési formájának bemutatása céljából alkotta meg. A festőművész harmadik tárlata, a latin Genetrix nevet kapta, amelynek jelentése ős, ősanya, és amely szimbólumokat absztrakt eszközökkel ábrázolta.
Kertész Attila minden alkotása erős érzelmi indíttatásból készül, egytől egyig érzékiek, mivel a művész a saját önismereti utazását dolgozza fel absztrakt formában, néhol figuratív elemekkel kiegészítve.
festmény | kiállítás | Hybridart Space | művészet | petros
Dubaj a multikulturális gasztronómia egyik fellegvára is
Rembrandtot még sosem láttuk úgy, ahogy most fogják kiállítani Ausztriában
Itt van a nyár, ami már önmagában remek hír, de azzal tudjuk fokozni a hangulatot, hogy a napokban megjelenik a Roadster magazin legújabb száma is. Mit találunk benne? Ellátogatunk az Azori-szigetekre, Dubajba és megnézzük Isztambul egyik legenergikusabb kerületét, Beyoğlut. Találkozunk a világhírű brit dizájnerrel, Tom Dixonnal, kifaggatjuk az ikonikus fotós, Slim Aarons hagyatékát őrző Getty Images igazgatóját, és Bott Frigyes meghívására Európa legjobb sommelier-jeivel végigkóstoljuk a régió legérdekesebb furmintjait. Elmerülünk a független kiadású zine-ek színes és hangos világába, meglátogatjuk a Tisza Cipő főhadiszállását, megtapintjuk, mit tudnak az ukrán-Kárpátokból érkező kéziszövésű szőnyegek, egy MV Agusta nyergében pedig végigmotorozzuk Szardínia vadregényes hegyeit. Ismét látványos, sok állomásos, 220 oldalas tripet alkottunk, szerintünk érdemes lesz benevezni rá! A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!