A holland kormány bejelentette, hogy a koronavírus-járvány terjedésének lassítása végett március 31-ig meghosszabbítja az országban hatályban lévő, este 9 és hajnali 4 óra közötti kijárási tilalmat.
Mark Rutte, az ügyvezető kormány feje szerint az éles társadalmi vitákat kiváltó intézkedést – amely tavaly december közepén lépett életbe – nem lenne helyes döntés enyhíteni, mivel az új fertőzöttek száma továbbra is folyamatosan növekszik. A kijárási tilalmat március 15. és 17. között, a parlamenti választások időszakára felfüggesztik.
A miniszterelnök azt is elmondta, hogy a korlátozásokat és lezárásokat fokozatosan fogják enyhíteni. Reményét fejezte ki, hogy nyár elejére az összes hollandiai lakos megkapja a vírus elleni első oltás első adagját, "ami után végre kezdetét veheti a visszarendeződés a normális életvitelbe".
A kormány további döntéseinek értelmében áprilistól a vendéglátóipari egységek teraszai megnyílhatnak, amennyiben a fertőzés terjedése lassul, továbbá a jövő héttel kezdődően az üzletek már egyszerre több vevőt is fogadhatnak.
A vezetés továbbra is – legalább április közepéig – szigorúan óva int a nem szükségszerű külföldi utazásoktól, keddtől azonban a holland repülőterek ismét fogadhatnak repülőgépeket az Egyesült Királyságból.
Míg Szlovénában enyhítettek, addig Temesvár vesztegzár alá került, ez a csendes-óceáni francia sziget pedig csak most, egy év késéssel csatlakozott a világjárványhoz. Ez a gyönyörű görög sziget teljesen vírusmentessé vált, a Wizz Air eközben igen optimista hozzáállással Olaszországban nyit új bázist.
(Forrás: MTI, fotók: Getty Images, Pixabay)
korlátozás | március | lezárás | hollandia | hosszabbítás | kijárási tilalom
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!