Világszerte vannak olyan wellness szállodák, amelyek elképesztő természeti környezetükkel, fantasztikus enteriőrjükkel és zseniális szolgáltatásaikkal várják a vendégeiket. Ezekből szemezgettünk.
Sanctuary Cap Cana (Punta Cana, Dominikai Köztársaság)
Ezen a félreeső karibi üdülőhelyen teljes körű szolgáltatást nyújtó gyógyfürdő várja a vendégeket, a hámlasztó kezelésektől a testfürdőkig és tizenkét különböző masszázslehetőséget. A varázslatos karibi üdülőhely, a Sanctuary Cap Cana bőséges wellness-kínálatában számos testkezelés mellett szaunázni, jakuzzizni, medencézni is lehet, de relaxációs helyiségeiben a gondolataikban is elmélyülhetnek a vendégek.
A szálloda fitneszközpontja tárt karokkal várja a nyaralás alatt sportolni vágyókat, a tengerparton tartott jógaórák pedig jó lehetőséget biztosítanak arra, hogy a látogatók a mozgásban találják meg a nyugalmukat.
Aro Hā (Glenorchy, Új-Zéland)
Az Aro Hā luxus wellness szálloda mintegy negyven percre található Queenstowntól. A hotel számos relaxációs és wellness-szolgáltatást kínál hat-nyolc napos időintervallumra. A vendégek megismerkedhetnek az úgynevezett "sunrise flow" jógával, mehetnek masszázsra, hidroterápiára és erősítő edzésekre is.
A szállodakomplexum összesen tizenegy épületből áll, amelyek mindegyike a Tennent Brown Architects stúdió és annak építésze, Hugh Tennent munkáját dicséri. A szakember hitelesen tudta visszaadni a tervezési és a kivitelezési szakaszban mindazt, amit a hotel képviselni kíván, hiszen maga is meditációs oktató.
Ritz-Carlton Maldív-szigetek, Fari-szigetek (Malé, Maldív-szigetek)
A Maldív-szigetek az elsőrangú nyaralóhelyeiről híres, amelyek közül is kiemelkednek a víz felszínére épített bungalók és villák. A The Ritz-Carlton Maldives, Fari Islands pazar luxusszállodáját a Kerry Hill Studios tervezte. A lebegő, fa pallókkal körülölelt, gyűrű formájú komplexum spa részlegében kilenc helyiség és egy relaxációs szoba is megtalálható, ahol a vendégek masszázsokat illetve arc- és testkezeléseket vehetnek igénybe.
Amangiri (Canyon Point, Utah, USA)
A Marwan Al-Sayed, Wendell Burnette és Rick Joy építészek által készített wellness szentély egy igazi oázis, amely közvetlenül egy sziklába épült. A wellness szálloda megjelenésében a lenyűgöző természeti tájat tükrözi, Utah homokköve, sivatagos arca visszaköszön a hotel színvilágában, anyaghasználatában.
A tipikus spa-szolgáltatások sorát kínáló hotel egyedülálló lehetőséget is biztosít az úgynevezett „Open Sky Sound Journey” keretében arra, hogy a vendégek egy közeli természetes amfiteátrumba túrázzanak, ahol egy hangtálas szeánszon vehetnek részt.
Arctic Bath (Harads, Svédország)
Az Arctic Bath az észak-svédországi Lule folyón található, egyedülálló kabinházai a víz felszínén úsznak. Ezeket egészítik ki a szárazföldi lakosztályok, amelyek nyírfából készültek, hogy csodálatosan beleolvadjanak a tájba.
Bertil Harström és Johan Kauppi építészek az épületek formájának kialakításával a Lule menti klasszikus faházakat kívánták felidézni, amelyek a téli fagyokban egészen furcsa alakot tudtak ölteni. Egy gyönyörű palló vezet a főépülethez, amelyben bár, több szauna, medence és kültéri jakuzzi is található.
Anantara Eastern Mangroves (Abu-Dzabi, Egyesült Arab Emírségek)
Az Anantara Eastern Mangroves pazar török hammam élményt biztosít a vendégek számára, akiket igazi speciálisták vezetnek be a hagyományos wellness rituálék tárházába. Kipróbálhatják a kese mitt hámlasztást, a mézes arcpakolásokat és olívaolajos masszázsokat is.
Tschuggen Grand Hotel (Arosa, Svájc)
A Tschuggen Grand Hotel a svájci hegyoldalba épült, ahonnan remek kilátás nyílik a körzeli síterepekre. A wellness szálloda üveg- és acél, vitorlára hasonlító épületegyüttesét Mario Botta tervezte. Különösen látványos arcát mutatja az éjszakai órákban, amikor lágy sárga és kék világítást kapnak a szoborszerű tetőablakok.
A Tschuggen Bergoase Spa wellness-központjában pezsgőfürdők, szauna, barlang és úgynevezett Kneipp-pálya, vagyis mezítlábas ösvény is található. A vendégek mindezek mellett ózonterápiát, táplálkozási tanácsadást és lézeres kezeléseket is igénybe vehetnek.
Pangkor Laut Resort (Pangkor Laut-sziget, Malajzia)
A Malajzia nyugati partjainál található Pangkor Laut Resort egy komplett fürdőfalut rejt, ahol két wellness fürdő, három napozópavilon, egy fürdőbutik és huszonkét, cölöpökön álló villa található. A szolgáltatások elsősorban az ayurvédikus, a kínai és maláj wellness rituálékhoz kapcsolódnak. Nem szerepel a kényelmi szolgáltatások hivatalos listáján, de minden bizonnyal igazi terápiával ér fel és lelki feltöltődést biztosít a hotelt körülvevő zöldellő esőerdő is.
Stanglwirt Green Spa Resort (Going am Wilden Kaiser, Ausztria)
A Stanglwirt wellness-központjában öt szauna, három gőzfürdő és a Wilder Kaiser-hegységre néző hatalmas, sós vizű medence várja a hidroterápiára vágyó vendégeket. A spa részlegen kívül további tizennégy teniszpálya, egy meseszép lovarda és síelési lehetőség is szolgálja az aktív kikapcsolódást keresőket. A szállodához egy kiterjedt biogazdaság is tartozik, melynek termését a Stanglwirt éttermében használják fel a kulináris különlegességek elkészítése során.
(Forrás: Architectural Digiest, fotók: hivatalos oldalak)
hotel | luxusszálloda | spa | wellness | nagy sztori
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!