Szeretjük az európai kávéházakat, de milyen egy kávézó az egyik legfontosabb kávétermelő országban, Kolumbiában?
Kolumbia fővárosában, Bogotában tervezett kávézót a Crearq. Közelebb áll egy szórakozóhelyhez, mint egy irodalmi kávéházhoz: a Colo a zene, ismerkedés, barátokkal találkozás, fontos pillanatok és emlékek helyszíne. Talán mert eredetileg sörfőzdének indult, és csak 2018-ban szálltak be a kávébizniszbe.
Egy évre rá elkészült az új kávézó, ahová először elképzeltek mindenféle típusú embert, és különböző rendeltetésű, eltérő hangulatú tereket terveztek számukra.
Kihasználják a nyüzsgő éjszakai életet: a bisztróban mindig van élet, miután felgyúlnak a fények, még lazább lesz a hangulat, és a kávé helyett ismét a sör lesz a főszereplő.
Igyekeztek úgy kialakítani a teret, hogy megőrizze a kávézók meghitt hangulatát, de modernebb és innovatívabb legyen egy klasszikus kávéháznál. Nem öncélúan hangsúlyozzák az innovációt: három éve a Colo partnerségre lépett a Bosquenible-lel, és folyamatosan mérik, adatosítják és elemzik minden egyes műveletük üvegházhatású emisszióját, „a farmtól a csészéig”.
Dizájn szempontból mindenesetre nyugalmat és trópusi hangulatot árasztó, a kávéültetvényeket idéző anyagok használatával érték el a modern hatást. A Colo kávézó 451 négyzetméteren várja a kolumbiaiakat kávézni és sörözni.
(Forrás: Crearq, fotó: Mateo Soto)
bogota | kolumbia | kávéház | Colo | kávézó
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!