Mindenki szembesült már azzal a problémával, hogy a savanyúságos, lekváros vagy éppen befőttes üveget akárhogy is próbálja csavarni, az bizony nem nyílik. Még a legerősebbeken is kifoghat a csavaros üveg, van azonban egy igazán hétköznapi eszköz, ami ezt a feszítő és dühítő gondot is megoldja. Igen, a sörnyitóról van szó, ami nélkül úgy tűnik, tényleg nem lehet létezni.
A sörnyitó-trükk a gyakorlatban is működik, például esetünkben egy üveg cseresznyebefőtt esetében.
Bárhogy forgattuk, ütögettük, nyomkodtuk, a csavarostető meg sem mozdult.
A konyhafiókból elővettük hát a sörnyitót, és a fedő alá nyúlva egyetlen mozdulattal feltörtük vele a vákuumzárat. Nem feszegettük szét, nem szúrtuk ki a fém tetőt, egész egyszerűen úgy tettünk, mintha csak egy üveg kézműves sört pattintanánk fel. És működött.
Amikor meghallottuk a pisszenő hangot, márt tudtuk, nyert ügyünk van.
De vajon miért ilyen pokoli nehéz néha kinyitni egy befőttes üveget? Az okokat a fizikában kell keresünk. A legtöbb gyártó ugyanis akkor zárja le az üvegeket, amikor azok tartalma még meleg. Ahogy hűl, a levegő összehúzódik és egy vákuum és steril környezet jön létre, ahol nem tudnak elszaporodni a baktériumok.
Fontos azonban megjegyezni, hogy a sörnyitó trükk alkalmazása után a csavaros tető már nem lesz olyan szoros, nem tud létrehozni vákuumot akkor, ha az üveget saját készítésű lekvár vagy befőtt eltevésekor felhasználnánk. A fém tetőt érdemes kidobni és a téli befőzésekre újat vásárolni.
(Forrás: The Daily Meal, fotó: Getty)
befőttesüveg | konyha | sörnyitó | befőtt | trükk
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!