A Clean Cities Campaign a közelmúltban összesen negyvenkét európai nagyváros közösségi közlekedését vizsgálta meg. Az eredmények alapján Koppenhága tekinthető ebből a szempontból a legkörnyezetbarátabb városnak.
Egyebek mellett a közösségi elektromos autók, kerékpárok és e-robogók elérhetősége, a zéró kibocsátású buszok száma, az elektromos töltési pontok mennyisége volt fókuszban. A környezetbarát tömegközlekedés tekintetében Észak-Európa az élen jár,
a legjobbak között dán, norvég és svéd városok vannak.
A CCC szerint Koppenhága nemcsak széles körben nyújtja a fenntartható városi közlekedési lehetőségeket, de komoly erőfeszítéseket tesz a kerékpározás, a gyaloglás és a tömegközlekedés népszerűsítésére is.
Az utolsó helyen Manchester végzett.
Íme a teljes top tízes lista:
- Koppenhága
- Oslo
- Párizs
- Amszterdam
- Hamburg
- Helsinki
- Milánó
- Lyon
- Ljubljana
- Lisszabon
Az öt legrosszabbul teljesítő város között megtalálható Edinburgh, Birmingham, Granada, Dublin és Manchester. Ezekben a városokban a környezetbarát közlekedési lehetőségek köre viszonylag alacsony.
A CCC jelentése Oslót, Koppenhágát és Amszterdamot példaértékű városnak tartja, irányt mutatnak a károsanyag-kibocsátástól mentes tömegközlekedési felé. Ezek a városok jó úton haladnak afelé, hogy 2030-ra elérjék azt a céljukat, hogy tömegközlekedésük teljesen nulla károsanyag-kibocsátású legyen.
(Forrás: Schengenvisainfo, fotók: Getty)
közlekedés | Európa | fenntarthatóság | környezetvédelem | környezetbarátRáleltünk Budapest és a BMW legszorosabb párhuzamára
Őszinte, szórakoztató és sorsfordító – Így lett a Körvonal az ország kedvenc játéka

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!