A Nui Studio egyedülálló lámpái, vagy inkább szobanövény-inkubátorai nemcsak impozánsak és exkluzívak, de általuk a technológia és tudomány segítségével tapasztalhatjuk meg a természet átütő erejét.
Képzeljünk el egy olyan csodaszép, formatervezett búrát, amelyben egy kis élet növekszik úgy, hogy közben nagyon jól érzi magát.
Ebben a búrában az úgynevezett SmartGrow technológiának köszönhetően mindig a tökéletes körülmények között tarthatjuk a növényünket.
A Mygdal Plantlights nemcsak fényterápiát alkalmaz: az üveg hermetikusan zárt, a benne tárolt növényt locsolni sem kell, mivel a víz nem párologhat el odabent.
Természetesen akármikor kiszabadíthatjuk a zöldet, a búra alján található alumíniumtetőn keresztül. Sőt, így időről időre akár növényt is válthatunk, ha éppen másikat szeretnénk látni a Mygdalban.
Önmagát segítő, önálló ökoszisztéma alakul ki odabent, amely független a kinti világtól. Ez így túl futurisztikusan hangzik, de alapvetően a speciálisan kifejlesztett világítás miatt nincs szükség a valódi napfényre sem.
Egy applikáció segítségével szabályozhatjuk a benti fényviszonyokat.
Nem túlzás állítani, hogy egy teljesen sötét szobában is ugyanolyan élettel teli és dús növények pihennének a búra alatt, melyek egyébként Németországban, egy tradicionális üvegmanufaktúrában készülnek.
A Mygdal Plantlights hightech készüléke nem olcsó mulatság: a kisebb 2950 eurós áron kapható, a nagyobb verzió 4450 euróért lehet a miénk.
Ez is érdekelhet:
(Fotó: Nui Studio)
plants | szobanövények | fenntartható | dizájn | nui studio | interior design
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!