Egy óriási kígyó kanyarog lefelé a portugáliai Guarda ikonikus lépcsősoráról az SFHIR néven ismert street artos legújabb alkotásában.
A madridi születésű spanyol utcai művész, SFHIR 1995 óta foglalkozik graffitivel, és monumentális falfestmények készítésére specializálódott. A graffitik elkészítése során különböző festőeszközöket használ, így légkeféket, ecseteket, hengereket és festékspray-ket is.
A legújabb alkotásában a legendákból ismert királykobra és egy kislány ellentéte jelenik meg.
A több mint ezer méter tengerszint feletti magasságban található Guarda Portugália legmagasabban fekvő városa, így nem csoda, hogy lépten-nyomon lépcsősorok szabdalják. A Nemzetközi Kortárs Művészeti Fesztivál megbízásából keltette ott életre SFHIR a mesékből ismert aranylegendát.
Az alkotást úgy készítette el, hogy tökéletesen kihasználja a felület adta lehetőségeket, így született meg az óriáskígyó képe, aki lefelé halad a hatalmas lépcsősoron, ahol egy szőke lány repülőszemüveggel és alabárddal várja a pillanatot, hogy megvédhesse magát magát a világ leghosszabb mérges kígyójától.
Nemrég megírtuk, hogy elárverezi az OpenSea digitális piac Jean-Michel Basquiat egy rajzát, amelyet új tulajdonosa megsemmisíthet majd az árverés után.
(Fotók: SFHIR, forrás: Designboom)
rajz | utcai | streetart | graffiti | portugália
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!