Meglepően egyszerű praktikák.
Maddison Purdy, a British Airways légiutas-kísérője osztotta meg tippjeit, annak érdekében, hogy frissen érezzük magunkat egy hosszabb repülőút után.
Állítsuk be a telefon kékfény-szűrőjét
Maddison első tanácsa, hogy amint felszállunk a repülőre, mindig változtassuk meg "a telefonunk beállítását úgy, hogy egy bizonyos idő után automatikusan kikapcsolja a kék fényt".
Ez segít ellensúlyozni a repülés negatív hatásait, például a jetlaget, mivel utóbbi megzavarja a szervezet természetes ciklusát. A természetes napfényhez hasonló kék fény arra készteti a szemet, hogy ébren maradjunk, és megnehezíti a nyugodt alvást.
Mossunk fogat
Egy másik hack, amit a légiutas-kísérő mindig alkalmaz:
repülés közben fogat mos, mert így frissebben és energiával telítve érkezik meg a célállomásra.
A fogkrémben lévő menta élénkítő hatású, ami gyors energialöketet ad, és átmenetileg leveri a fáradtságot.
Viseljünk napszemüveget érkezéskor
Leginkább persze akkor, ha más időzónába érkezünk, mert "a napszemüveg viselése landolás után segít a túlzott nappali fényhatás kivédésében".
A napszemüveg viselésével könnyebben alkalmazkodik a szervezetünk a helyi időhöz, a szemünk megerőltetése nélkül pedig könnyebb nyugodtabb állapotba kerülni.
Könnyű falatokat csipegessünk
Maddison azt ajánlotta, hogy válasszunk könnyű harapnivalókat, különösen a hosszú távú járatokon, amikor tovább kell ébren maradni.
Fontos, hogy ne feledjük el: az étel üzemanyag. Egy könnyű harapnivaló megadhatja a szükséges energiát, és ébren tarthatja az embert.
Gél szemtapaszok használata
Az utazás megviselheti a szemünket is, fáradtnak és dehidratáltnak érezhetjük magunkat. Maddison a gél szemtapaszokra esküszik, mint hatékony gyógymódra, mondván: segítenek rehidratálni a szem körüli érzékeny bőrt, így felfrissülünk tőle.
Fokozatosan állítsuk át az alvási időbeosztást
A légiutas-kísérő szerint keletre utazva leginkább az időeltolódás jelenti a legnagyobb kihívást a jetlag leküzdésében.
Ahhoz, hogy felkészítsük a szervezetünket a váltásra, fokozatosságra van szükség. Az utazás előtt egy héttel ajánlott már elkezdni az alvási rutint azzal, hogy minden este egy órával korábban fekszünk le. Ez a megelőzés zökkenőmentesebbé teheti az átállítást, és segít abban, hogy érkezéskor frissebbek legyünk.
Rövid szunyókálások
Bár a szundikálás csábító lehet, különösen, ha egy hosszú repülőút után érzett fáradtság esetén, de egy hosszabb szundítás vagy rossz időpontban történő lepihenés még jobban megkavarhatja az alvást, ezért megérkezést követően javasolt inkább a helyi időhöz alkalmazkodni.
Legyenek húsz-harminc perces rövid pihenők, nehogy belezavarjunk az éjszakai alvásba – javasolta.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
repülés | hack | légiutas-kísérő | frissesség | utazás | tipp
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!