Egy város értékét nemcsak a látnivalók, éttermek vagy kulturális programok adják. Az élményhez az is hozzátartozik, hogy mennyire könnyű bebarangolni, gyalog felfedezni. A Time Out friss felmérése szerint 2026-ban a világ legsétálhatóbb városa Szöul lett.
A nemzetközi kutatásban helyiek ezreit kérdezték meg arról, mennyire egyszerű saját városukban gyalog közlekedni. Szöul lakóinak 93 százaléka „jónak” vagy „kiválónak” értékelte a várost ebből a szempontból.
Az eredmény azért is figyelemre méltó, mert Szöul hatalmas metropolisz.
A magas pontszámát a jól kiépített gyalogos infrastruktúrájának, biztonságos köztereinek és az átgondolt várostervezésének köszönheti.
A város tíz kilométeres belvárosi vízparti sétánya például metróállomásokat és fontos nevezetességeket köt össze,
a népszerű a Seoullo 7017 pedig autópályából kialakított magaspark.
A második helyen Edinburgh végzett, szintén 93 százalékos elégedettségi mutatóval. A skót fővárost macskaköves utcái, történelmi negyedei és dombtetői teszik a gyalogos városnézés egyik európai fellegvárává.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty)
szöul | gyalogos | városnézés | séta
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket és személyes vendégszeretet Horvátország minden régiójában
Nincs egyetlen üdülőközpontja sem, alig járnak ide turisták, mégis ez lehet Európa egyik legizgalmasabb szigete
Bécs Újbudája épített magának egy saját sportparkot
Ezért kerülik sokan ezt a népszerű ülést a hosszú távú repülőjáratokon
Teljes kikapcsolódás egy természetvédelmi területen, az ország egyik legnagyobb tavánál
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!
