A Schengen Visa Info összegyűjtötte, hol a leggazdaságosabb az élet Európán belül, íme, a lista.
Románia
Európa egyik legolcsóbb megélhetési költségeivel Románia népszerű úti cél az expatok körében. Egy személy a becslések szerint havi 499 dollárból (198 ezer forintból) tud boldogulni bérleti díj nélkül, ami Bukarest központjában két-háromszáz dollárba, a fővároson kívül százötven-kétszáz dollárba (nyolcvan-százhúszezer forintba) kerül, míg garzont állatólag már hetvenöt dollárért (harmincezer forintért) is lehet kapni.
Aki lakást venne, annak Bukarest központjában 1843 dollárt (731 ezer forintot) kell félretennie négyzetméterenként, míg a külsőbb kerületekben már 1300 dolláros (616 ezer forintos) négyzetméterárakkal is találkozhatunk. A rezsiköltség havonta 115 dollárra (46 ezer forintra) jön ki, a közlekedési bérletért pedig tizennyolc dollárt (hétezer forintot) kell fizetni, míg a minimálbér 472 dollár (187 ezer forint). A legolcsóbb városok Temesvár, Kolozsvár, Konstanca.
Bulgária
A megélhetési költségek itt körülbelül havi 506 dollárra (201 ezer forintra) rúgnak, míg lakást bérelni Szófiában háromszázötven-ötszáz dollárért (140-200 ezer forintért) lehet, azon kívül százhetvenöt-kétszázért (hetven-nyolcvanezer forintért). Szófia központjában 576 dollár (228 ezer forint) egy négyzetméter, azon kívül pedig 486 dollár (193 ezer forint). A rezsiköltség havonta 109 dollárt (43 ezer forintot) tesz ki, a közlekedési bérlet 27 dollárba (11 ezer forintba) kerül, míg a minimálbér 372 dollár (148 ezer forint).
A legolcsóbb városok Veliko Tarnovo, Plovdiv és Várna.
Albánia
A megélhetés itt havonta körülbelül 420 dollárba (167 ezer forintba) kerül, míg lakást bérelni a napsütéses Tiranában négyszáz dollárért (159 ezer forintért), azon kívül pedig százötven-kétszázötven dollárért (hatvan-százezer forintért) lehet. Tirana központjában 1498 dolláros (594 ezer forintos) áron alakulnak a négyzetméterek, a külsőbb kerületekben pedig 573 dollárt (227 ezer forintot) kérnek értük. A rezsi havonta már nyolcvan dollárból (32 ezer forintból) kijön, míg a közlekedési bérlet tizenegy dollár (4362 forint), a minimálbér pedig 281 dollár (112 ezer forint). A legolcsóbb városok közt ott találjuk fővárost, valamint Durrëst, Sarandát és Vlorát.
Csehország
Csehországban havi körülbelül 627 dollárból (250 ezer forintból) lehet megélni, míg a bérleti díj Prágában háromszázötven-nyolcszáz dollár (140-317 ezer forint), azon kívül kétszázötven dollár (százezer forint).
A főváros központjában 7578 dollárt (körülbelül hárommillió forintot) kérnek egy négyzetméterért, a külsőbb kerületekben pedig 4917 dolláros (1 millió 950 ezer forintos) árra lehet számítani. A rezsiköltségek 271 dollárt (108 ezer forintot) tesznek ki, a bérlet huszonhárom dollár (kilencezer forint), a minimálbér pedig 672 dollár (267 ezer forint). Az ország legolcsóbb városai Brno, Plzen, Ostrava és Olomouc.
Lengyelország
A lengyeleknél havonta 525 dollárra (208 ezer forintra) van szükségünk a megélhetéshez, a lakásbérletért pedig Varsóban négyszáz-hétszáz dollárt (160-278 ezer forintot), azon kívül kétszáz dollárt (nyolcvanezer forintot) kell fizetnünk. A főváros központjában 2782 dolláros (1 millió 100 ezer forintos) négyzetméterárakkal találkozunk, a külsőbb kerületekben viszont már 1045 dolláros (415 ezer forintos) négyzetméteráron is találunk lakásokat. A rezsire hetven-száz dollárt (28-40 ezer forintot) kell szánnunk, a bérlet huszonnégy dollár (9500 forint), a minimálbér pedig 655 dollár (260 ezer forint). Az ország legolcsóbb városai Katowice, Bialystok és Rzeszow.
Szlovénia
Délnyugati szomszédainknál havonta körülbelül 679 dollárból (270 ezer forintból) tudunk megélni, míg a lakásbérletek Ljubljanában ötszáz dollárba (kétszázezer forintba), azon kívül kétszázötven-háromszáz dollárba (100-120 ezer forintba) kerülnek. A városközpontban a négyzetméterárak 3275 dollárra (1 millió 230 ezer forintra) rúgnak, a külsőbb kerületekben pedig 2385 dollárért (946 ezer forintért) mérik őket.
A rezsi már 41 dollárból (16 ezer forintból) kijöhet, a bérlet harmincegy dollár (13 ezer forint), a minimálbér pedig 1100 dollár (436 ezer forint).
Az ország legolcsóbb városai Muraszombat (Murska Sobota), Krško, Velenje, ami ráadásul idén nem akármilyen díjat kapott, és Maribor.
Kiderült az is, hogy melyik európai városban lehet a legolcsóbban eltölteni egy hétvégét, és az, hogy mennyibe kerülnek a szállások és az éttermek Európa legolcsóbb úti céljain.
(Forrás: Schengen Visa Info, képek: Getty Images)
legolcsóbb | költségek | megélhetési
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!