Szeptember 27-én és 29-én a Liquid Sound művészeti formáció előadását a nézők testközelből csodálhatják meg Budapesten és Egerben. Az újragondolt utcazenei előadáson a tradicionális hangszereket és jelmezeket egy teljesen új formában mutatják be a Dél-Koreából érkező művészek.
A Koreai Kulturális Központ idén ősszel is különleges előadásokkal készül a magyar közönségnek. A Liquid Sound, a Nemzeti Táncszínház és az Egri Stúdiószínházi Táncfesztivál közös együttműködésének köszönhetően a LONG: I. Yeonhee-projekt”című előadás két helyszínen is bemutatkozik hazánkban.
A tradicionalitás és modernitás újraértelmezése
A Liquid Sound egy olyan kreatív előadócsoport, amely a hagyományos művészetet alapul véve különböző műfajokat ötvözve és kísérletezve alkot maradandót. Minden évben újabb és újabb produkciókat létrehozva, melyek alapvető kérdéseket vetnek fel a művészet identitásáról. A Magyarországon bemutatott LONG: I. Yeonhee-projekt című előadásában a közönség egy olyan performansszal találkozhat,
ami egyszerre lebontja és újraépíti a “hagyományos előadás” fogalmát, mindezt az elektronikus zenével és modern táncmozdulatokkal kifejezve.
Az előadókon és táncosokon kiegészítőként népi ütőhangszereket is láthatunk, miközben a színtéren táncolva újradefiniálják az utcaszínház hagyományos elemeit. A nézőközönség a színtér két oldalán foglal helyet, így mindenki testközelből csodálhatja, ahogy megszűnik a határ a hagyomány és a modernitás, az előadás és a tánc között. Ez a performansz egészen az alapoktól alakítja át a koreai identitást a felbomlás és egyesülés végtelen folyamatában, ehhez felhasználja a tiszta statikus energiát, az ismétlődést és redukciót, a lassúságot és ürességet.
A művészeken a Yeonhee-öltözék jelenik majd meg, mely öt színének hagyományos jelentését az előadóművészek mutatják be. A fehér jelképezi a semmit; a kék a tavaszt, derűt, nagylelkűséget; a piros a delet, jókedvet, nevetést; a fekete az éjjelt, telet, félelmet; végül a sárga a középpontot, délutánt, az öt elembe vetett hitet.
Zenei aláfestéssel mutatják be a kezdet-felbomlás-mimika, a hideg-körforgás-mozgás, a szabadság-robbanás-energia, a hideg-félelem-csend és a forrás-harmónia teljes szerkezetét, ezáltal közvetítve az előadás egészét átható felbomlás és együttélés üzenetét.
Budapesti előadás: 2024. szeptember 27. (péntek), 19:30 | Nemzeti Táncszínház, Kisterem | Részletes információ itt.
Egri előadás: 2024. szeptember 29. (vasárnap), 19:30 | Eger, Dobó Tér | ingyenes | Részletes információ itt.
További részletek a budapesti és az egri esemény Facebook-oldalán.
dél-korea | művészeti | program | budapest | előadás
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!