A Kingsway Exchange alagutakat az 1940-es években építették, hosszú ideig szigorúan titkosak voltak. Most azonban egy új turisztikai attrakció-fejlesztésnek köszönhetően megnyitják a kapuit.
A héten mutatták be a londoni Kingsway Exchange alagutak átalakítási terveit, amire nem kevesebb, mint kilencvenhét milliárd forintnak megfelelő fontot fognak költeni.
A kiterjedt földalatti rendszert még az 1940-es években építették, a feladata az volt, hogy megvédje a lakosságot a bombázásoktól a második világháború ideje alatt.
Az elmúlt több mint hetven évben elzárt volt a nyilvánosság előtt.
A szintén londoni székhelyű Wilkinson-Eyre építészeti vállalat azonban egy átfogó felújítást javasol. A The London Tunnels nevű projekt keretében újrahasznosítanák a háború idején a brit kémek által használt területet.
A CNN úgy tudja, a hely a hidegháború idején egy belső kommunikációs központnak, azaz köznyelvben forródrótnak is otthont adott, amely közvetlenül összekapcsolta az Egyesült Államok vezetőit a Szovjetunióval. Ott működött az Egyesült Királyság titkos, úgynevezett Különleges Műveletek Végrehajtó Hivatala. Ez az MI6 egyik szárnya volt, amely James Bond Q Branchjének alapját is adta.
Az 1980-as években a telephely a British Telecom kezébe került, akik ott hozták létre a világ legmélyebb, engedéllyel működő bárját, amelyet kizárólag a kormányzati alkalmazottak élvezhettek.
A telefonközpont azonban idejétmúlttá vált, a helyszín pedig kihalt.
A tervek jóváhagyását követően azonban új életre kelhet és a város talán legnépszerűbb turisztikai célpontja is lehet.
(Forrás: RobbReport, fotók: The London Tunnels)
James Bond | london | alagút | kémalagút | kémjárat
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!