A Kingsway Exchange alagutakat az 1940-es években építették, hosszú ideig szigorúan titkosak voltak. Most azonban egy új turisztikai attrakció-fejlesztésnek köszönhetően megnyitják a kapuit.
A héten mutatták be a londoni Kingsway Exchange alagutak átalakítási terveit, amire nem kevesebb, mint kilencvenhét milliárd forintnak megfelelő fontot fognak költeni.
A kiterjedt földalatti rendszert még az 1940-es években építették, a feladata az volt, hogy megvédje a lakosságot a bombázásoktól a második világháború ideje alatt.
Az elmúlt több mint hetven évben elzárt volt a nyilvánosság előtt.
A szintén londoni székhelyű Wilkinson-Eyre építészeti vállalat azonban egy átfogó felújítást javasol. A The London Tunnels nevű projekt keretében újrahasznosítanák a háború idején a brit kémek által használt területet.
A CNN úgy tudja, a hely a hidegháború idején egy belső kommunikációs központnak, azaz köznyelvben forródrótnak is otthont adott, amely közvetlenül összekapcsolta az Egyesült Államok vezetőit a Szovjetunióval. Ott működött az Egyesült Királyság titkos, úgynevezett Különleges Műveletek Végrehajtó Hivatala. Ez az MI6 egyik szárnya volt, amely James Bond Q Branchjének alapját is adta.
Az 1980-as években a telephely a British Telecom kezébe került, akik ott hozták létre a világ legmélyebb, engedéllyel működő bárját, amelyet kizárólag a kormányzati alkalmazottak élvezhettek.
A telefonközpont azonban idejétmúlttá vált, a helyszín pedig kihalt.
A tervek jóváhagyását követően azonban új életre kelhet és a város talán legnépszerűbb turisztikai célpontja is lehet.
(Forrás: RobbReport, fotók: The London Tunnels)
James Bond | kémjárat | kémalagút | alagút | london
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!