A manhattani kerületi ügyész hivatalának tájékoztatása szerint több tucatnyi műtárgyat foglaltak le a New York-i Metropolitan Művészeti Múzeumból, a nyomozók ugyanis úgy vélik, azok lopottak.
Alvin Bragg kerületi ügyész szóvivője a CNN-nek elmondta: három kutatási paranccsal a kezükben foglaltak le mintegy huszonhét műtárgyat a múzeumtól, amelyet származási országukba fognak visszajuttatni.
Úgy tudni, a jövő héten összesen ötvennyolc tárgy kerülhet vissza Olaszországba, ebből hat a Metropolitanból, tizenhat pedig Egyiptomba tér vissza, közülük hat származik a mostani lefoglalásokból.
Arról nem adtak tájékoztatást, hogy a többi műtárgyat hol foglalták le és azt sem tudni, pontosan mik ezek. Azt azonban a szóvivő kiemelte: nem titok a gyűjtők, a múzeumok és az aukciós házak előtt, hogy lehetnek a birtokukban lopott műtárgyak. Ezeket a hálózatokat egyértelműen felfedték és nyilvánosságra hoztak számos olyan információt, ami fel lehet használni arra, hogy a régiségeket visszajuttassák oda, ahová jogosan tartoznak.
Hozzátette: a nyomozásukat, amely eddig közel kétezer műtárgy hazaszállításához vezetett, tovább folytatják.
Augusztusban harminc régiséget juttattak vissza Kambodzsába, köztük egy 10. századi khmer szobrot is. Júliusban a tisztviselők közel tizennégy millió dollár értékű lopott régiséget vittek vissza Olaszországba,
ebből több tucatot Michael Steinhardt amerikai milliárdostól foglaltak le.
2021-ben a Metropolitan három afrikai műtárgyat, köztük egy pár 16. századi benini sárgaréz táblát adott vissza Nigériának. A lépés azután történt meg, hogy egyre nagyobb nyomás helyeződött a múzeumokra a gyarmati időkben elrabolt, pótolhatatlan műtárgyak visszaszolgáltatására.
(Forrás: CNN, fotók: Getty)
Metropolitan Museum of Art | műtárgylopás | lefoglalás | műkincskereskedelem
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!