Az ok meglehetősen aggasztó.
Japánban kinevezték az ország történelmének első magányosságügyi miniszterét, akinek a feladata az lesz, hogy csökkentse a karantén és az izoláció matt megemelkedett öngyilkosságok számát.
Tizenegy év óta először emelkedett az öngyilkosság száma a távol-keleti országban.
Tecushi Szakamoto beiktatásán elmondta, hogy fő feladatai között fog szerepelni, hogy ezt a tendenciát megállítsa.
"Suga miniszterelnök utasított, hogy vizsgáljam meg a kérdést, és álljak elő átfogó stratégiával – nyilatkozta Szakamoto. – Reményeim szerint sikerül végrehajtani azokat az intézkedéseket, amelyek megelőzik a társadalmi magányosság és az izoláció kialakulását, és amelyek segítenek megőrizni az embere közötti kapcsolatot.”
A japán kormány február 19-én hozta létre az izoláció/magányosság elleni intézkedések hivatalát, amelynek feladata a főként nők körében megnőtt öngyilkosságok csökkentése, és a gyermekvállalási kedv növelése lesz.
Japánban eddig 426 ezer fertőzéses esetet regisztráltak és 7577 haláleset történt a John Hopkins Egyetem szerint. Az oltások száma ötezer körüli. Angliában egy fokkal biztatóbb a helyzet, igaz, a helyieknek még várniuk kell kedvenc pubjaik megnyitására.
magányosság | japán | miniszter
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!