A Magyar Konyha magazin Balaton 2025 gasztrokalauza tizenharmadik alkalommal foglalja össze, hol és mit érdemes enni nagy tavunk körül. A háromszázhuszonhárom ínyenctipp között ötvenöt új helyet talál az olvasó. A strandtáska-kompatibilis kiadvány a július–augusztusi Magyar Konyhával együtt szerezhető be az újságárusoknál.
Tizenharmadjára kapja meg ingyenes balatoni gasztroiránytűjét az olvasó az idén negyvenkilenc éves Magyar Konyha magazintól. A szerkesztőség, ahogy minden évben, idén nyár elején is „körbeette” a tavat, aminek eredménye ezúttal háromszázhuszonhárom tipp és ötvenöt vadonatúj hely.
A kiadvány továbbra sem étteremkalauz, inkább egyfajta aktuális látlelet a Balaton gasztronómiájáról – ha úgy tetszik,
kulináris útikönyv, mely minden éttermi kategóriában ajánl felkeresésre érdemes helyeket.
Mutat kultúrbisztrót, halsütödét, retró ikonokat, pizzériákat, füstölgő grillt, kockás abroszos kisvendéglőket, fine dining éttermeket, borászatokat, hogy ki-ki megtalálja a kedvére valót.
„Ami feltűnő: a hagyományos beach és street food egységek mellett szmókerek, faszenes grillek, green egg sütők lepték el a partot. Nyugodtan kimondhatjuk, hogy a balatoni gyors¬ételek színvonala emelkedett. Sajnos az áruk is. Folytatódik a néhány éve kezdődött folyamat: egyre több neves fővárosi séf tűnik fel a tóparton, elég, ha Mede Ádám, Barna Ádám, Rácz Jenő, Csillag Richárd nevét említjük. Sokat fejlődött a balatoni cukrászat. Nemcsak a francia mono¬desszertek hódítanak, hanem divatba jött a klasszikus magyar cukrászat is: a krémes, a hatlapos, a dobostorta. A fagyizók egymásra licitálva készítik kreációikat” – ismertette a sajtótájékoztatón Vinkó József, a Magyar Konyha magazin főszerkesztője.
Hozzátette, az alkoholellenes hangok remélhetően nem hatnak sem a fröccsre, sem a balatoni borokra, a BalatonBor továbbra is számos étlapon megtalálható, miként kézműves sörök és pálinkák tucatjai készülnek a tó partján, nem is szólva a házi szörpökről.
A magyar tenger körül – úgy tűnik – lassan kikristályosodik egy újfajta gasztrokultúra.
Nem harsány, nem világraszóló, mégis minden más régiótól különböző.
A Magyar Konyha július–augusztusi számát a Balaton 2025 gasztrokalauzzal kiegészülve keresse az újságárusoknál!
kalauz | gasztronómia | balaton | bisztró | magyar konyha | étterem
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket és személyes vendégszeretet Horvátország minden régiójában
Életérzést és élményt hoztak Budapestre – Interjú a Magyarországra érkezett Cova luxusbrand vezetőivel
Mennyit tudsz a gelatóról? Teszteld tudásodat Olaszország legismertebb édességéről!
Fröccs a Dunakanyarban vagy rosé pezsgő a naplementében? Így válasszunk italt idén nyáron
Egy ritka növényfajnak köszönhetően alig olvad a világ egyik legkülönlegesebb fagyija
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!
