A magyar szellemváros olyan népszerű lett, hogy a tulaj fizetőssé teszi a belépést

Már jelenleg is három nagytestű kutya őrzi a területet, ahová csak saját felelősséggel lehet belépni.

„Magyar Csernobilnak” is becézik a Veszprém melletti Szentkirályszabadján lévő szellemvárost, ami már-már zarándokhellyé vált az elhagyatott helyek rajongói körében. Az egykori hatalmas szovjet laktanya az 1960-as években épült, és egészen a Szovjetunió felbomlásáig, 1991-ig működött, de már évtizedek óta üresen áll – és értelemszerűen egyre csak hanyatlik.

A területre mostanában vagy urbexesek törtekbe, vagy engedéllyel rendelkező látogatók, ám ez most megváltozik.

A magánterület tulajdonosa fizetőssé teszi a belépést Szentirályszabadjára, a hely bejáratait biztonsági őrök vigyázzák – közölte a Lelépő „urbexes körökre” hivatkozva. Már azt is tudják, hogy a belépő fejenként kétezer forint lesz.

Ugyancsak urbexes oldalakon figyelmeztetik a kalandra vágyókat, hogy a területen három nagytestű kutya van szabadon, tehát nem ajánlott meggondolatlanul oda tévedni.

Egykor nagyjából hétezer ember lakott szinte luxuskörülmények között az orosz és ukrán katonákkal, valamint családjukkal benépesített önálló kisvárosként működő komplexumban. Aztán hazavonultak a szovjetek, a laktanya pedig 1996 óta őrizetlenül áll, és mára teljesen szétlopták, az enyészeté lett és fokozatosan a természet veszi át az uralmat.

Szentkirályszabadja szellemvárosa még fényképeken is kissé hátborzongató hatást kelt, pláne Rajkai Péter témalátásának köszönhetően, amiről nemrég írtunk.

(Forrás: Lelépő, fotók: Rajkai Péter)

urbex | szellemváros | szenkirályszabadja | rajkai péter

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom