Mars-szimulációért elég elutazni egy spanyolországi barlangba

Egy átlagember jó eséllyel soha az életben nem fog eljutni a Marsra, de ha szeretné átélni a vörös bolygón tapasztalható körülményeket (vagy legalábbis azokhoz hasonlókat), nem kell szkafandert húznia és űrhajóra szállnia. Elég, ha elrepül a spanyolországi Santanderbe, ahol a Spanyol Bolygóközi Ügynökség valósághű Mars-szimulációt létesített.

Méghozzá a város melletti Altamira-barlangban. Azért ott, mert a Mars felszíni viszonyai által okozott problémákat ilyen környezetben lehet a legegyszerűbben megoldani, illetve ha valamikor a jövőben a Marson sikerül bármilyen kolóniát létrehozni, az csak a felszín alatt lesz lehetséges. A barlang megadja a külvilágtól elzártság érzését, a sötétet és a hideget is.

Az autentikus élményért mindent megtettek az Astroland szervezői, a felszíni irányítóközponttal való kapcsolattartásba beépítettek egy nyolcperces késleltetést is, hogy a Föld és a Mars közötti távolságot tökéletesen rekonstruálják.

A bázist jelentő másfél kilométer hosszú barlangban építették meg a lakó- és kutatólétesítményeket, ahol a résztvevők a mindennapjaikat töltik. Autonóm energia- és víztermelő rendszerek, 3D-s nyomtatók, tornaterem, alvókapszulák és minden olyan felszerelés megtalálható ott, amelyeket az űrbéli expedíciókról szóló filmekben láthatunk.

A szigorú szabályok között zajló, háromnapos küldetéseken tízfős csoportok vehetnek részt. A bázisról kizárólag szkafanderben léphetnek ki az asztronauták, és ha másik helyiségbe mennek át, mindent fertőtleníteniük kell. A bent tartózkodók csak egyszer üzenhetnek a kinti világnak.

Mielőtt azonban idáig eljutnak, a legalább tizennyolc éves kiválasztottaknak előbb online, majd gyakorlati képzésen kell helytállniuk. Pszichológiai felkészítést kapnak, de megtanulják azt is, miként termesszenek talaj nélkül növényeket. 

Jelentkezni a honlapjukon lehet, az Astroland-élmény ára tízezer dollár.

Ez is érdekelhet:

Még sosem volt hozzánk ilyen közel egy ötperces űrséta

Milyen lehet a Föld a világűrből nézve? Négy asztronauta személyében a leghitelesebb forrásból kapjuk meg a választ.

(Fotók: Globetrender.com)

vörös bolygó | Mars | santander | altamira-barlang | szimuláció

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom