A ki nem kényszerített hibák sajnos sokszor megjelennek az állásinterjún, amelyekkel akarva-akaratlanul is magunk alatt vágjuk a fát. Szerencsére ezeket könnyedén meg lehet előzni tudatos felkészüléssel, tervezéssel és gyakorlással, amiben egy szakember is rengeteget tud segíteni.
Egyáltalán: mi számít ki nem kényszerített hibának?
Valószínűleg már sok álláskeresővel megtörtént az az eset, hogy úgy érezte, biztos a siker az interjún, mégse kapta meg a pozíciót. Ha ez külső ráhatás nélkül történt, akkor valószínűleg a ki nem kényszerített hibák fosztottak meg az állás megszerzésétől. Nem kell megijedni, ezeket az apróságokat viszonylag könnyedén ki lehet küszöbölni, például a CV Shark programjai segítségével.
Persze felmerül a kérdés, hogy mi számít ilyen hibának? A tenisz szerelmeseinek ismerős lehet ez a kifejezés, ilyen, amikor egymás után kétszer is szervát ront a játékos vagy egy egyértelmű ziccert nem üt be.
Hasonlót mindenki tapasztal a karrierje során, amikor keményen odatette magát, de mégse jött el a megérdemelt siker. Ez sajnos így van az állásinterjúk esetében is. Vannak váratlan helyzetek, amelyekre rosszul reagálhatunk. Ilyen például egy kérdés, amire nem készültünk fel. A munka betöltéséhez szükséges elvárással is szembesülhetünk, aminek nem néztünk utána. Ha elejtünk egy szerintünk jól csengő félmondatot, aminél felszalad az interjúztató szemöldöke, az szintén nem jó jel.
A felesleges humorizálás is sokszor inkább kínos csendet idéz elő. Ha pedig elszalasztunk egy lehetőséget a kérdezésre, az kelthet olyan benyomást, hogy nem érdeklődünk eléggé. Ezek mind olyan ki nem kényszerített hibák, amelyek rányomhatják a pecsétet az állásinterjúra.
Fontos hangsúlyozni, hogy nem azért maradunk ajánlat nélkül ilyen esetben, mert nem voltunk elég jók. A gond sokkal inkább az, hogy nem adtuk el magunkat kellően hatásosan. Ez mind a mentális erőn múlik, amit különböző módszerekkel lehet fejleszteni.
A mentális egyensúly sokat segít
Az egészséges önbizalom, határozottság elképesztően fontos az álláskeresés és az interjúk során. Idézzünk fel olyan interjúkat, ahonnan ajánlattal a kezünkben, pozitív élményekkel távoztunk. Gondoljuk át, hogy azokban az esetekben mi okozhatta a sikert. Erősítsük meg magunkban a hitet, hogy legközelebb is sikerülni fog.
Készüljünk fel alaposan az interjún várható kérdésekből. Át kell gondolni, strukturálni és nem utolsósorban gyakorolni a válaszokat. A nem várt kérdésekre is lehet készülni. Nézzünk utána a munkáltatónak, például megtekinthetjük a LinkedIn-profilját. A meggyőző kommunikációt lehet gyakorolni szóban.
Bárkiből válhat vérprofi álláskereső
A megfelelő felkészüléssel és egy szakember támogatásával könnyedén vehetjük az interjús akadályokat. Ezzel nagymértékben növelhetjük az egész álláskeresés hatékonyságát és gyorsabban találhatjuk meg álmaink munkahelyét.
(Szponzorált tartalom)
Magyarország ásványvíz-forrásai túracélpontnak is tökéletesek
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!