Részünkről máris külön dicséretet kapnak ennek a kaliforniai farmnak a megálmodói, mert úgy húzták fel a birtokot, hogy egyetlen egy fát sem kellett eltávolítaniuk hozzá.
A Field Architecture által megalkotott Pinon Ranch San Franciscótól délre, a Portola-völgyben bújik meg egészen idilli, dimbes-dombos, tölgyfaligettel és zöldellő rétekkel átölelt környezetben.
A ranch tulajdonosai lángoló szerelmet táplálnak a zene és a lovak iránt, így hát a rezidenciát is ennek megfelelően alakították ki: a főépület és az istállók mellett különálló stúdiókat is kapott.
A tervezéskor kiemelkedően fontos volt a táj tiszteletben tartása, ami valljuk be, nem bizonyult egyszerű feladatnak. Ez látszik a főépület szokatlan alakzatán, melynek alapjait viszont úgy ásták meg, hogy valamennyi fa a helyén maradhatott.
Douglas-fenyőt használtak a külső falakhoz, a megkapó panoráma biztosításához pedig hatalmas méretű üvegablakokat szereltek fel – ebből sejthető, hogy a természetes fény beáramlása gyakorlatilag akadálytalanul történhet.
Az otthont két nagyobb zónára osztották fel: az egyik afféle közösségi helyiségnek mondható, míg a másikba a fő lakosztály és további három hálószoba tartozik. A zónákat egy üvegezett előcsarnok köti össze, amely nem csupán egyes szobákba, hanem a szomszédos tölgyfákhoz is átjárást biztosít.
Az enteriőrben hűvös és meleg anyagok váltják egymást. A betonpadló és az acélgerendák fából ácsolt mennyezettel és szekrényekkel párosulva teszik hangulatossá a rezidenciát, nem beszélve a kényelmes, kortárs stílusú bútorokról.
A közös helyiségben a mozdítható tetőnek köszönhetően még több természetes fény áramlik ebbe a meghitt, egyáltalán nem túlgondolt vidéki kis álomotthonba.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Dezeen)
birtok | vidék | kalifornia | otthon | san francisco | természetes
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!