Rafináltan egyszerű, minimalistán maximalista a Nook íróasztal, de a tervezője sok mással is előrukkolt már.
Vannak szerencsés pillanatok, amikor a technológia alárendelődik a tervezői kreativitásnak: ilyen a Nook íróasztal is, aminek az egyszerűsége és a praktikuma fordítottan arányos.
Deniz Aktay stuttgarti koncept dizájner, eredetileg építészként végzett, de egyre nagyobb szenvedéllyel mélyedt el a bútortervezésben. A folyamatban fontos helyet foglal el a Nook:
maximális praktikum minimális anyaghasználattal, sima, matt felület, rafináltan félig elrejtett tárolófiókok.
A mai íróasztalok gyakran alárendelődnek a laptopkorszak igényeinek, kábelrendezőkkel, beépített vezeték nélküli töltőkkel – a Nook nem hagyja magát, egyszerűen és elegánsan megoldja mindezt, ezzel a hibrid munkavégzés alapeleme lehet, ha majd sorozatgyártásba kerül.
Főleg azoknak készült, akik szeretik, ha rend van az asztalukon, és csak egy-két nélkülözhetetlen kellék van jelen munkavégzés közben.
A rétegelt lemezből kialakított szerkezet stabilabbá teszi az asztalt, miközben a tárolók szekcionált kialakításának, és az anyag egyszeri felhasználásának is nyilvánvaló gyakorlati előnyei vannak. Hogy egy földhözragadt szempontot is mondjunk: nincs kereszttartó vas vagy léc, amibe az ember beveri a lábát, ha hirtelen áll fel; valóban letisztult dizájn, ami remélhetően hamarosan bárki számára elérhető lesz.
Aktay oldalán addig is érdemes szétnézni, mert számos izgalmas, inspiráló tervvel rukkolt már elő:
Nemrég pedig arról írtunk, hogy a Lamborghini is tervez íróasztalt és széket hozzá egy együttműködés keretében.
(Forrás: Yanko Design, látványterv: Deniz Aktay/Behance)
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!