Rafináltan egyszerű, minimalistán maximalista a Nook íróasztal, de a tervezője sok mással is előrukkolt már.
Vannak szerencsés pillanatok, amikor a technológia alárendelődik a tervezői kreativitásnak: ilyen a Nook íróasztal is, aminek az egyszerűsége és a praktikuma fordítottan arányos.
Deniz Aktay stuttgarti koncept dizájner, eredetileg építészként végzett, de egyre nagyobb szenvedéllyel mélyedt el a bútortervezésben. A folyamatban fontos helyet foglal el a Nook:
maximális praktikum minimális anyaghasználattal, sima, matt felület, rafináltan félig elrejtett tárolófiókok.
A mai íróasztalok gyakran alárendelődnek a laptopkorszak igényeinek, kábelrendezőkkel, beépített vezeték nélküli töltőkkel – a Nook nem hagyja magát, egyszerűen és elegánsan megoldja mindezt, ezzel a hibrid munkavégzés alapeleme lehet, ha majd sorozatgyártásba kerül.
Főleg azoknak készült, akik szeretik, ha rend van az asztalukon, és csak egy-két nélkülözhetetlen kellék van jelen munkavégzés közben.
A rétegelt lemezből kialakított szerkezet stabilabbá teszi az asztalt, miközben a tárolók szekcionált kialakításának, és az anyag egyszeri felhasználásának is nyilvánvaló gyakorlati előnyei vannak. Hogy egy földhözragadt szempontot is mondjunk: nincs kereszttartó vas vagy léc, amibe az ember beveri a lábát, ha hirtelen áll fel; valóban letisztult dizájn, ami remélhetően hamarosan bárki számára elérhető lesz.
Aktay oldalán addig is érdemes szétnézni, mert számos izgalmas, inspiráló tervvel rukkolt már elő:
Nemrég pedig arról írtunk, hogy a Lamborghini is tervez íróasztalt és széket hozzá egy együttműködés keretében.
(Forrás: Yanko Design, látványterv: Deniz Aktay/Behance)
Dubaj a multikulturális gasztronómia egyik fellegvára is
Megnyitott Budapest új luxusikonja – Ezt tudja a Kimpton BEM
Itt van a nyár, ami már önmagában remek hír, de azzal tudjuk fokozni a hangulatot, hogy a napokban megjelenik a Roadster magazin legújabb száma is. Mit találunk benne? Ellátogatunk az Azori-szigetekre, Dubajba és megnézzük Isztambul egyik legenergikusabb kerületét, Beyoğlut. Találkozunk a világhírű brit dizájnerrel, Tom Dixonnal, kifaggatjuk az ikonikus fotós, Slim Aarons hagyatékát őrző Getty Images igazgatóját, és Bott Frigyes meghívására Európa legjobb sommelier-jeivel végigkóstoljuk a régió legérdekesebb furmintjait. Elmerülünk a független kiadású zine-ek színes és hangos világába, meglátogatjuk a Tisza Cipő főhadiszállását, megtapintjuk, mit tudnak az ukrán-Kárpátokból érkező kéziszövésű szőnyegek, egy MV Agusta nyergében pedig végigmotorozzuk Szardínia vadregényes hegyeit. Ismét látványos, sok állomásos, 220 oldalas tripet alkottunk, szerintünk érdemes lesz benevezni rá! A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!