Újabb mérföldkőhöz érkezett az egerszalóki St. Andrea Szőlőbirtok: több rangos szakmai siker után ezúttal egy világszerte ismert, három Michelin-csillagos szingapúri étterem válogatta borlapjára a birtok 2018-as és 2019-es Merengő Egri Bikavér tételeit.
Az Odette az elmúlt években rendszeresen a világ 50 legjobb étterme között szerepelt, jelenleg Ázsia 7. és a világ 25. legjobbjaként tartják nyilván.
Apa és fia, idősebb és ifjabb Lőrincz György borászok az elmúlt években többször értek el nemzetközi sikert: a Decanter nemzetközi bormagazin a Nagy-Eged 2017 tételüket, majd James Suckling borszakíró az Agapé 2018 tételüket választotta a világ legjobb 50 bora közé, utóbbit a „világklasszis” jelzővel kiemelve. A St. Andrea 2025-ben elnyerte az Év Pincészete Magyarországon díjat.
A mostani siker újabb rendkívül fontos mérföldkő: az ázsiai borkedvelők ősztől néhány kiemelt csúcsétteremben, többek között az Odette-ben találkozhatnak a birtok boraival.
"Egy rendkívüli ország, különleges borvidékén dolgozunk: úgy érezzük, fontos, hogy a bort szeretők megismerjék Eger egyéni és sajátos borainak üzenetét. Nagy dolognak tartom, ha a világ meghatározó borai között az egri bor is feltűnhet. Természetesen nagyon szeretnénk az érdeklődést folyamatossá tenni és az egri bort a világ bortérképén látni" – mondja Dr. Lőrincz György.
Az idén tíz éves Odette Restaurant a szingapúri Nemzeti Galéria kifinomult csúcsétterme. Az éttermet Julien Royer séf alapította azzal a céllal, hogy a francia konyha mesterfogásait az ázsiai gyökerekkel összhangban mutathassa be. Az étterem 7 fogásos kóstolósora 400 dollárba (kb. 135 ezer forintba) kerül és egy hónappal a vacsora előtt fogad foglalásokat. A desszerteket a 2023-ban Ázsia legjobb desszertséfjének választott Louisa Lim készíti. Az Odette, amely nevét az alapító séf nagymamájáról kapta, az örökség és az innováció legmagasabb szintű találkozása. A rövid felújítás után, decemberben újranyitó étteremben a Merengő 2018 és 2019 lenyűgöző ételek borpárjaként mutatkozhat be.
A Merengő a St. Andrea Szőlőbirtok zászlóshajója, igazi elegáns, mély és tüzes Egri Bikavér.
November utolsó hetében Szingapúrban a sommelier-k, borkedvelők és kereskedők több alkalommal is találkozhatnak a St. Andrea boraival: november 22-én a Decanter Fine Wine Encounter Singapore rendezvényen a világ legjobbjai között, majd november 23-án a Claudine Restaurant és a St. Andrea közös borvacsoráján mutatkoznak be a borok, Bozó András exportvezető személyes ajánlásaival. A héten még két masterclass és egy borkóstoló is megvalósul, illetve Szingapúr egyik kiemelt rádióadója élő adásban, rádióinterjúban mutatja be a St. Andrea borait.
(Fotók: Pintér Árpád)
Merengő | borlap | magyar | michelin-csillag | világ | odette
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz
A frissen őrölt kávé nem csak a ráérős reggelek kiváltsága
Erdőterápia a zuhany alatt, avagy ilyen a stílusos lelassulás a Balatonnál
Budapest is bekerült Európa legjobb gasztrovárosai közé
A legmagasabb szakmai díjat zsebelte be egy tokaji pincészet
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!

