Vannak előadások, melyek nem csak szórakoztatnak, hanem felemelnek, átvezetnek a hétköznapokon, és nyomot hagynak a nézőben. A világszerte elismert Recirquel társulat Solus Amor című produkciója éppen ilyen: a Müpa színpadán ezúttal is a mozdulat nyelvén ölt testet a szeretet.
A szeretet nyelve mozdulatokba zárva
A Solus Amor (azaz: „csak a szeretet”) nem újcirkusz, és nem is táncelőadás. Vági Bence, a társulat alapítója és rendezője ismét saját műfajt teremtett: a cirque danse lírai világa egyszerre testesíti meg a kortárs tánc expresszivitását és az újcirkusz lélegzetelállító fizikai kihívásait. Az eredmény egy látványában is lenyűgöző, mégis mélyen emberi előadás, ami azt kéri a nézőtől:
tárd ki a szívedet és fogadd be az élményt!
A Müpa színpadán május 21. és július 5. között több alkalommal látható produkció ezúttal is grandiózus látványt ígér. Misetételekre épülő zenei struktúra, sejtelmes lebegőfüggönyök, monumentális légi produkciók és egy külön erre az előadásra tervezett medvebáb kel életre, hogy elementáris módon közvetítsék azt a szeretetet, mely
összeköt embert és természetet, múltat és jövőt, földet és eget.
A Solus Amor előadásain olyan művészeket csodálhatunk meg, akik technikai tudásukon vagy fizikai teljesítményükön túl azért is figyelemre méltóak, mert egyediek, senkihez sem hasonlíthatók. Éppen ezért történhetett meg az, hogy a produkció egy-egy számát az ő személyiségükhöz komponálták, így a néző nemcsak akrobatikus mutatványokat lát, hanem karaktereket, sorsokat, érzéseket. A mozdulatok, az ének, a zene és a látvány mind azt a kérdést járják körül, mit jelent ma szeretni
önmagunkat, a másikat, a természetet, az emberiséget.
Tiszta zene, súlytalan testek, földöntúli pillanatok
Az előadás különlegessége a folyamatos metamorfózis: a koreográfiák, az akrobatikus elemek, a légi számok, a dobások, a gurtnik nem külön blokkokként jelennek meg, hanem a történetbe ágyazva hatnak.
A Solus Amor úgy beszél a szeretetről, hogy, nem sulykol, hanem egyszerűen csak körbeölel.
A zenét Szirtes Edina komponálta, aki a misetételekre épülő hangszerelést a klasszikus és világzenei elemek lenyűgöző elegyével szőtte át. Az előadás díszletét Klimó Péter tervezte.
(Fotók: Müpa)
müpa | solus amor | recirquel
Otthonos minimalizmus, avagy egy stílusos családi ház Szombathelyen
5 lélegzetelállító túraútvonal Európában, amin egyszer az életben végig kell menni

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!