Vannak olyan citrusfélék, amikről rendkívül könnyen leszedhető a héj. Ilyen például a klementin és a mandarinok többsége. A naranccsal azonban sokaknak meggyűlik a baja egészen addig, amíg egy hihetetlen egyszerű trükköt el nem sajátítanak.
Szélesebesen terjed a TikTokon és az Instagramon a narancshámozó trükk, ami forradalmasíthatja mindazt, amit a gyümölcs pucolásának macerájáról gondoltunk. Ráadásul ennek a módszernek számos előnye is van.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A módszer lényege tulajdonképpen annyi, hogy először keresztben kettévágjuk a narancsot, majd a belsejét egész egyszerűen kifordítjuk. A gyümölcsgerezdek így szinte maguktól levállnak a héjról, hogy aztán máris fogyaszthatóvá váljanak.
És hogy milyen előnyei vannak, ha így pucoljuk a narancsot?
1. Sokkal gyorsabban hozzáférünk a gyümölcs belsejéhez, gyakorlatilag pillanatok alatt fogyaszthatjuk is a cikkekre szedett narancsot.
2. Nem fröcsköl össze mindent a gyümölcs leve, nem lesz a kezünk narancsillatú az illóolajoktól és nem színeződik el a körmünk a héjában található természetes festékanyagoktól.
3. Sokkal egyszerűbben fogyaszthatjuk, ráadásul a cikkek megtartják formájukat is, így dekoratívan tudnak mutatni salátákban vagy desszertekben is.
(Fotó: Getty)
trükk | pucolás | narancs | hámozás | tiktok | praktika
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket és személyes vendégszeretet Horvátország minden régiójában
Életérzést és élményt hoztak Budapestre – Interjú a Magyarországra érkezett Cova luxusbrand vezetőivel
Mennyit tudsz a gelatóról? Teszteld tudásodat Olaszország legismertebb édességéről!
Fröccs a Dunakanyarban vagy rosé pezsgő a naplementében? Így válasszunk italt idén nyáron
Egy ritka növényfajnak köszönhetően alig olvad a világ egyik legkülönlegesebb fagyija
Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!
Különleges csomagajánlatok itt!