Rheinland-Pfalz tartományban június elsején kezdték alkalmazni azt a kamerarendszert (Handy-Blitzer), amely felismeri és rögzíti a telefonokkal kapcsolatos jogsértéseket az utakon.
A rendszert jelenleg két helyszínen tesztelik összesen hat hónapig, azután döntenek majd a készülékek további sorsáról és arról, hogy bevezessék-e más tartományokban illetve szövetségi szinten is.
A Monocam nevű fejlesztés nem teljesen újdonság, a holland rendőrség és az Utrechti Egyetem közös fejlesztését
Hollandiában már 2019-ben elkezdték tesztelni, 2020 óta pedig tizenkilenc kamera vadászik élesben a telefonukat használó autóvezetőkre.
A rendszer működése egészen egyszerű: az út felett, enyhén ferde szögben helyezik el a kamerát, és ha az a sofőr kezében mobiltelefont észlel, rögzíti a képet, majd továbbítja a felvételeket az autó rendszámával együtt. Ezután a fotókat kiértékelik, és ha bizonyító erejűek, akkor indulhat az eljárás.
A világon elsőként egyébként Ausztráliában, ezen belül is Új-Dél-Wales államban alkalmaztak először ilyen mobilozást felismerő kamerarendszert, melyből 2019 óta negyvenötöt alkalmaznak, hogy visszaszorítsák a harmadik legveszélyesebbnek tartott „közúti gyilkost”, azaz a kézben tartott mobiltelefont.
Európa legveszélyesebb sofőreit egyébként nem Németországban kell keresnünk egy friss tanulmány szerint, de nem itt találjuk a legideálisabb körülményeket sem egy road triphez.
(Forrás: Baleset-megelőzés/Facebook, Bußgeldkatalog 2022, fotó: Unsplash)
baleset | Németország | kamerarendszer | vezetés | mobilozás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!