Miután tavaly széles körű tiltakozás indult a partok elfoglalása ellen, a görög parlament új jogszabályt fogadott el, amely többek között szigorúbb bírságokat és hatékonyabb ellenőrzési módszereket ír elő. Ebbe beletartozik a drónok használata is, emellett online platform nyílik a lakossági panaszoknak.
Kosztisz Hatzidakisz görög gazdasági és pénzügyminiszter szerint az a cél, hogy biztosítsák a szabad hozzáférést a strandokhoz, megvédjék az ország tengerpartjait és a környezetet, hozzájáruljanak az ország turisztikai felértékeléséhez, és védjék a közérdeket.
Az új jogszabály értelmében a nyilvános strandokhoz való hozzáféréssel kapcsolatos jogsértéseket 60 ezer euróig (23 millió 686 ezer forintig) terjedő pénzbírsággal fogják büntetni.
Ezenfelül egy online platformot hoznak létre, hogy átláthatóvá tegyék partvonal-használati árveréseket. A természetes partszakaszokra vonatkozó új rendelkezés megtiltja, hogy esernyőket és napozóágyakat helyezzenek el a Natura strandokon, és általában véve is szigorúbb szabályok vonatkoznak majd a strandok kezelésére.
Napernyőket és napozóágyakat maximum ötszáz négyzetméteren lehet elhelyezni, de ez a terület nem haladhatja meg a partszakasz felét. Az ilyen fizetős szakaszok között legalább hat méteres távolságnak kell lennie, és a napernyőket és napozóágyakat a partvonaltól legalább négy méterre kell elhelyezni.
Ha a görög szigetekre készülsz, ezt a hét dolgot érdemes tudnod.
(Forrás: GTP, képek: Unsplash)
napernyő | nyugágy | nyilvános | ingyenes | görögország
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!