Dél-Olaszország egyre népszerűbb az utazók körében, ám a turisták figyelme gyakran elsiklik egy-egy valóban különleges település felett. Puglia szívében, egy dombtetőn emelkedik Ostuni, mely hófehérre meszelt óvárosával már messziről kitűnik a környező olajfaligetek zöldjéből.
Nem véletlenül nevezik la Città Biancának, azaz a Fehér Városnak. Az egymáshoz simuló, vakítóan világos házak, a szűk sikátorok és a lépcsőkkel tagolt utcák együttese egészen egyedi látványt nyújt, különösen a késő délutáni órákban,
amikor a város a naplementekor arany és rózsaszín fényben úszik.
Ostuni csodás óvárosa megőrizte középkori szerkezetét. A városfalakon belül sétálva gótikus katedrális, kis terek és kilátópontok váltják egymást, ahonnan egésze az Adriai-tengerig elláthatunk. Néhány perces autóútra homokos strandok, halászfalvak és kristálytiszta víz várja a látogatókat.
A környék gasztronómiája szintén mesébe illő.
Az évszázados olajfaligetek Puglia híres extra szűz olívaolaját biztosítják.
A várost övező masseriák, azaz felújított parasztbirtokok ma kóstolókkal, gasztrotúrákkal és barátságos szálláslehetőségekkel várnak.
Ostuni ideális kiindulópont az Itria-völgy felfedezéséhez. Itt található például a hihetetlenül népszerű Alberobello is, mely különleges trullóival hívogatja a turistákat.
(Forrás: Travel + Leisure, fotók: Unsplash)
ostuni | olaszország | város | olasz | puglia | úti cél
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz
A frissen őrölt kávé nem csak a ráérős reggelek kiváltsága
Erdőterápia a zuhany alatt, avagy ilyen a stílusos lelassulás a Balatonnál
Órákon belül a harmadik idei hőhullám is megérkezik Olaszországba
Megvannak a világ legboldogabb városai, az egyik nincs is olyan messze tőlünk
Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.
Különleges csomagajánlatok itt!


