A tömegturizmus elleni küzdelem mellett az olaszok a kevésbé ildomosan viselkedő utazókat is büntetnék.
Idén rekordszámú turista érkezik Itáliába, az olasz hatóságok pedig azon dolgoznak, hogy olyan feltételeket teremtsenek, amelyeket a turisták mellett a helyi lakosok is élveznek. Ennek első lépéseként korlátozó intézkedéseket vezetnek be és azt tervezik, a szabályszegőket komolyan megbírságolják.
Az intézkedések részeként a turisták nem sétálhatnak a városokban ruha nélkül és – természetesen – nem úszhatnak a csatornákban, és az sem mindegy, hova ülnek le közterületen. Járdákon és hidakon ezért bírság is járhat. Ezenkívül néhány strandon, így például a Szardínia szigetén található Baunei több pontján is létszámstopot vezetnek be.
A pihenőhelyeket már a látogatás előtt le kell foglalni és ki kell fizetni.
Linosa és Lampedusa szigetére, valamint a Nápolyi-öbölben található Procidára a turisták nem hajthatnak be saját autóikkal. Ez utóbbi település polgármestere szerint ők Európa legsűrűbben lakott szigete, így számukra a mobilitás égető kérdés.
Az intézkedések közül pedig ez volt az egyetlen, ami valóban működik.
Ez azonban még mindig nem minden. Korlátozták a rendkívül népszerű turisztikai célpont, a Braies-tó felfedezését. A turisták csak előzetes, online jegyvásárlással és kizárólag tömegközlekedéssel juthatnak el oda. A hatóságok így kívánják megakadályozni a túlturizmust a csodálatos vidéken.
(Forrás: Schengenvisainfo, fotók: Getty)
bírság | szabály | olaszország | büntetés | korlátozásRáleltünk Budapest és a BMW legszorosabb párhuzamára
Őszinte, szórakoztató és sorsfordító – Így lett a Körvonal az ország kedvenc játéka

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!