Valahogy mindig olyan elérhetetlennek tűntek. Felfoghatatlan méretű tájai, különleges és egyedi képződményei, egészen páratlan vadvilága – kevesen tapasztalhatták meg testközelből. Most, ha akarnánk, se tudnánk belevágni egy kalandtúrába, de ez nem jelenti, hogy ne fedezhetnénk fel a kontinens legszebb nemzeti parkjait, hála a virtuális túráknak. Öt olyan parkot ajánlunk, melyek bejárhatóak online.
Kenai Fjords Nemzeti Park
Az alaszkai vadonba visz el ez a képernyő előtti túra.
Mintegy negyven gleccser bújik meg a Kenai Fjords Nemzeti Parkban, úgyhogy nincs más dolgunk, mint elfoglalni a helyünket a kajak helyett ezúttal a fotelben, és biztonságosan, kényelmesen felfedezni a gleccserek mellett a szépséges fjordokat és a föld alatti titokzatos jégbarlangokat.
Bryce Canyon Nemzeti Park
Az Észak-Amerika legszebbjének tartott parkban több ezernyi vörösben csillámló sziklatű, sziklaív és sziklaoszlop tornyosul ki a földből. Az állam déli részén található park 2400 és 2700 méter közötti tengerszint feletti magasságban pompázik.
Nem klasszikus értelemben vett valódi kanyon, hanem egy fennsík pereme, ahol a szél és a jég faragta ki a változatos formációkat.
Megannyi látványosság akad ezen a természetfeletti helyen: az arénára emlékeztető Bryce amfiteátrum, a barlangszerű képződményeket megmutató Paria View kilátó, a Natural Bridge kilátópont, ahonnan a park talán legszebb sziklaívére lehet rálátni, és a képződmény legmagasabbja, a 2775 méteren fekvő Rainbow Point.
Hawaii Volcanoes National Park
A szigetek legnépszerűbb nemzeti parkjának minden négyzetcentimétere bejárható online. Így többek között meg lehet nézni a park korábban két évig lezárt legismertebb látványosságát, a Nahuku lávacsatornát, ami egy lávafolyam által formált barlang.
A túrán a vulkáni parti sziklák tetején állva gyönyörködhetünk a nem akármilyen panorámában és akár át is repülhetünk egy működő vulkán felett.
Carlsbad Caverns Nemzeti Park
Itt található a világ egyik legnagyobb barlangrendszere.
Mintegy száz lenyűgöző barlangot lehet bejárni a szobából, és akit a sziklaképződményeken túl a föld alatti világ élővilága is vonz, az a szimulációnak köszönhetően megtapasztalhatja, milyen nézőpontból szemlélik a 255 millió évvel ezelőtt keletkezett, korallzátony alapú barlangrendszert az ott élő brazil szelindek-denevérek.
Dry Tortugas Nemzeti Park
Egy itthon alig ismert hely a Mexikói-öböltől nagyjából száz kilométerre. Békeidőben nem egyszerű megközelíteni: repülővel vagy csónakkal lehet eljutni a polgárháborús időkből fennmaradt Fort Jefferson erődhöz, és aztán átúszni a világ harmadik legnagyobb korallzátonyán.
Utóbbi most kimarad, de a látvány talán kárpótol.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Unsplash)
usa | nagy sztori | amerika | virtuélis | nemzeti park
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!