Valahogy mindig olyan elérhetetlennek tűntek. Felfoghatatlan méretű tájai, különleges és egyedi képződményei, egészen páratlan vadvilága – kevesen tapasztalhatták meg testközelből. Most, ha akarnánk, se tudnánk belevágni egy kalandtúrába, de ez nem jelenti, hogy ne fedezhetnénk fel a kontinens legszebb nemzeti parkjait, hála a virtuális túráknak. Öt olyan parkot ajánlunk, melyek bejárhatóak online.
Kenai Fjords Nemzeti Park
Az alaszkai vadonba visz el ez a képernyő előtti túra.
Mintegy negyven gleccser bújik meg a Kenai Fjords Nemzeti Parkban, úgyhogy nincs más dolgunk, mint elfoglalni a helyünket a kajak helyett ezúttal a fotelben, és biztonságosan, kényelmesen felfedezni a gleccserek mellett a szépséges fjordokat és a föld alatti titokzatos jégbarlangokat.
Bryce Canyon Nemzeti Park
Az Észak-Amerika legszebbjének tartott parkban több ezernyi vörösben csillámló sziklatű, sziklaív és sziklaoszlop tornyosul ki a földből. Az állam déli részén található park 2400 és 2700 méter közötti tengerszint feletti magasságban pompázik.
Nem klasszikus értelemben vett valódi kanyon, hanem egy fennsík pereme, ahol a szél és a jég faragta ki a változatos formációkat.
Megannyi látványosság akad ezen a természetfeletti helyen: az arénára emlékeztető Bryce amfiteátrum, a barlangszerű képződményeket megmutató Paria View kilátó, a Natural Bridge kilátópont, ahonnan a park talán legszebb sziklaívére lehet rálátni, és a képződmény legmagasabbja, a 2775 méteren fekvő Rainbow Point.
Hawaii Volcanoes National Park
A szigetek legnépszerűbb nemzeti parkjának minden négyzetcentimétere bejárható online. Így többek között meg lehet nézni a park korábban két évig lezárt legismertebb látványosságát, a Nahuku lávacsatornát, ami egy lávafolyam által formált barlang.
A túrán a vulkáni parti sziklák tetején állva gyönyörködhetünk a nem akármilyen panorámában és akár át is repülhetünk egy működő vulkán felett.
Carlsbad Caverns Nemzeti Park
Itt található a világ egyik legnagyobb barlangrendszere.
Mintegy száz lenyűgöző barlangot lehet bejárni a szobából, és akit a sziklaképződményeken túl a föld alatti világ élővilága is vonz, az a szimulációnak köszönhetően megtapasztalhatja, milyen nézőpontból szemlélik a 255 millió évvel ezelőtt keletkezett, korallzátony alapú barlangrendszert az ott élő brazil szelindek-denevérek.
Dry Tortugas Nemzeti Park
Egy itthon alig ismert hely a Mexikói-öböltől nagyjából száz kilométerre. Békeidőben nem egyszerű megközelíteni: repülővel vagy csónakkal lehet eljutni a polgárháborús időkből fennmaradt Fort Jefferson erődhöz, és aztán átúszni a világ harmadik legnagyobb korallzátonyán.
Utóbbi most kimarad, de a látvány talán kárpótol.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Unsplash)
nemzeti park | Dry Tortugas Nemzeti Park | Kenai Fjords Nemzeti Park | Hawaii Volcanoes National Park | túra | usa
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!