A Mediterráneum gyöngyszemei: öt hotel, amit nem akarunk kihagyni a nyáron

Ki adhatna jobb tanácsot szállodaválasztásban, mint az, aki maga is egy hotelt üzemeltet? Ráadásul nem is akármilyet: a Szegzárd – the lodge-ról bátran kijelenthetjük, hogy egyedülálló atmoszférájával és kifogástalan minőségével az egyik legjobb választás, ha belföldön szeretnénk kiszakadni pár napra.

A tulajdonos és a belsőépítészetért felelős tervező, Dudás Péter tapasztalt és sokat látott utazó, az a fajta, aki mindig képben van az új hotelekkel, és elsőként fedezi fel a még szinte érintetlen butikhoteleket, amelyek aztán egyre gyakrabban visszaköszönnek a dizájnkedvelők Instagram-feedjén.

Péter és párja szenvedélyesen szeretnek utazni, felfedezni azokat a helyeket, ahol nem kell kerülgetni a turistákat, ahol szóba elegyedhetnek a helyiekkel, mindezt a természet közvetlen közelében. Hotelválasztásaikat a minőségen és a helyszínen kívül a dizájn is befolyásolja. Az itt szerzett ötleteket, inspirációkat a Szegzárd – the Lodge-ban ötvözték, mellyel az elsődleges céljuk az volt, hogy egyszerűen csak jólessen benne időt tölteni. Ez pedig remekül sikerült: a Szegzárd az a hely, ahol érezzük, hogy minden részletet gondosan kitaláltak, és bár önmagában is nagyon esztétikus a környezet, szépsége leginkább épp ennek a gondosságnak köszönhető, amit érzünk az anyagokban, a színekben, a fényekben. 

A nyár közeledtével megkértük Pétert, fedje fel és meséljen pár kedvencéről, ahonnan ezek az inspirációk származnak, és ahová bármikor szívesen visszatér a mediterrán térségben. Íme, az öt favorit!

Parco dei Sesi

Pantelleria, Olaszország

Olaszország egyik legtávolabbi kis szigete, a Szíciliától 140 kilométerre délre fekvő Pantelleria, ahol tiszta időben egészen Tunézia partjaiig ellátni. Ezen a szigeten mintha megállt volna az idő valahol a kilencvenes években, és mivel Olaszország többi részéhez képest kevésbé ismert, a turistaáradattól is mentes úti cél maradt. Vulkanikus bazalt, fekete sziklás, kopár paradicsom, ami gyönyörű látvány, de épp emiatt se klasszikus homokos, se sziklás tengerpartra ne számítsunk! A sziget növényvilágát a fügekaktusz és a kapricserje jellemzi, de meglepő módon szőlőültetvényekben és emiatt fantasztikus borászatokban is bővelkedik.

A Parco dei Sesi az egyik legújabb, nemzetközileg is elismert slow living retreat hotel. A fiatal tulajdonospár, Margot és Massimiliano gondoskodnak arról, hogy a vendég ott, Európa távoli vidékén is komfortosan és otthon érezze magát. A bámulatos naplementékben a többi vendéggel együtt gyönyörködhetünk, egy pohár borral kísérve, de részt vehetünk közös vacsorákon és jógaórákon is.

A hotel szobáinak mindegyikét a régi dammusóból, a tipikus pantelleriai, ívelt vakolt tetős mészkő épületből alakították ki. A szobákat és a teljes birtokot akkurátus ízléssel kiválasztott műtárgyak díszítik, a szálláson végig a vidéki egyszerűség találkozik a modern, újhullámos trendek eszközeivel.

Les Roches Rouges

Saint-Raphaël, Franciaország

Félúton a nyüzsgő, és nyaranta már-már túlzsúfolt Cannes és Saint-Tropez között pont egy olyan oázisra vágyunk, mint a Les Roches Rouges. Igaz, hogy elég nagy népszerűségnek örvend, mégis meg tudta őrizni nyugodt atmoszféráját. Az utcafrontról alig látszódó, visszafogott, 1950-es években épül modernista épületbe belépve a lobbiban elénk tárul a teljes Földközi-tenger – ott vesszük észre, hogy a hotel tetején vagyunk, az emeletek pedig lefelé következnek.

A negyvenszobás, ötcsillagos szálloda minden egysége a tengerre néz. Az épített úszómedence mellett a tengerben is kialakítottak egy sziklás medencét, amiben óriási élmény megmártózni! Ugyanekkora élmény a hotelben működő Michelin-csillagos étterem, a Récif is.

A szobák enteriőrjeihez, az épület egyszerű külsejéhez képest bátor bohémsággal nyúltak, végig megőrizve a tengerparti hangulatot, olyan eszközökkel, mint a sárga falicsempék, a narancssárga kültéri bútorhuzatok az Airborne az ikonikus pillangószéket például csak a hotel részére gyártja ebben a színben , a rattan- és a Thonet bútorok, vagy Guy Bareff kerámialámpái és lerakóasztalai.

Ha elhagynánk a hotelt, szuper kikapcsolódási lehetőség átkajakozni a szemközti privát szigetre, és kipróbálni a Franciaországban újból fénykorát élő pétanque-ot, vagy pingpongozni egy jót.

Santa Clara 1728

Lisszabon, Portugália

A Santa Clara 1728 a Silent Living brand portugál nagyvárosi tagja. A szálloda teljes egészét áthatja Manuel Aires Mateus építészetének stílusa. A hotel egy nagypolgári stílusú épületben kapott helyet, kiváló búvóhely a városi sétákat és kirándulásokat követően: ahogy belépünk az épület monumentális ajtaján, egy teljesen más dimenzióban érezzük magunkat.

(Fotók: Alex Reyto, Renée Kemps, Philippa Langley, Renée Rae, Tim Reed)

A természetes és nyers anyaghasználat a mészkő, a márvány, a fehér falak, a vörösfenyő és a lenvászon lehetővé teszi, hogy szinte eggyé váljunk a hellyel. A szobák mindegyikében baldachinos ágy és fürdőkád található, a terek kényelmesek és tágasak, a szobák szinte lakás méretűek.

Az élményhez a kedves, segítőkész és naprakész személyzet is hozzátesz. A hotel kis léptékű, mindössze tíz szoba van benne, és a tulajdonos a családjával szintén az épületben él. Napközben frissen sütött süteményekkel és gyümölcsökkel kínálnak, a reggeliket és a vacsorákat pedig egy hosszú asztalnál, a többi vendéggel együtt, közösen beszélgetve élvezhetjük.

Mamula Island Hotel

Kotori-öböl, Montenegró

Hogy milyen egy 19. században épült, mára az UNESCO világörökségi listáján szereplő erőd falai között tölteni a nyaralásunkat, azt a Mamula Island hotelben megtapasztalhatjuk. Az 1852-ben, Lazarus von Mamula osztrák-magyar báró által épített erődöt zseniálisan alakították luxushotellé, ahol minden egyes téglát az eredeti állapotának megfelelően restauráltak. A tágas udvar és a medence körüli tér kinyitja az építményt az ég és a tenger felé, ezért az itt tartózkodásunk alatt egyáltalán nincs bezártság érzetünk.

A hotel stílusa egyszerre támaszkodik helyi kézművesek munkáira és a midcentury letisztul eleganciájára.

A szobák és a lakosztályok őrzik az eredeti, történelmi hangulatot, miközben modern és maximális komfortot nyújtó anyag- és bútorhasználattál tervezték őket. A természetes anyagoknak és a neutrális színpalettának hála, melyek egyszerre reflektálnak az épület múltjára, a környező természetre, könnyen kerülünk meditatív hangulatba. 

(Fotók: Mark Antony Fox)

A hotel spa szolgáltatásai kiemelkedőek, de kimozdulni is érdemes a szigetről: a szállodából könnyen megközelíthető a Kotori-öböl, ahová privát, személyre szabott túrákat szerveznek attól függően, hogy a vendégeket a helyi történelem, a gasztronómia, vagy a természet izgatja-e jobban.

Reid’s Palace, A Belmond Hotel

Funchal, Madeira, Portugália

Az Atlanti-óceán közepén, Maderia szigetén, Funchaltól tizennégy kilométerre, a sziklás hegyoldalba épült hotel birtokán minden megtalálható, ami a szigetre jellemző: hirtelen ingadozó mélységek, magasságok, és sziklák ötvözete a csodálatos dús növényzettel. A hotel kertje egy botanikus udvar, ahol egy kellemes séta során megcsodálhatjuk a Madeirán honos növényfajok nagy részét, a padokról pedig az óceánban gyönyörködhetünk.

A szállodát az 1890-es években építtette egy skót mágnás. A mai napig őrzi történelmi múltját és Európa egyik legelegánsabb hoteljeként tartják számon – ez a Belmond márka profizmusának is köszönhető, amit végig érzünk az ott-tartózkodásunk alatt. Az angolszász hatás a hotel minden részén érzékelhető: klasszicista csillárok, mintás tapéták, díszes, faborítású lépcsők, vesszőből font kültéri bútorok, no és persze a teraszon fogyasztható ötórai tea!

A hotel három medencéje közül a legkülönlegesebb a tengerszinten kiépített, hullámokból táplálkozó, sós vizű, amely mellett a sziklákon napozhatunk. A Belmond nagy erőssége, hogy a fakultatív programokat tökéletes szervezéssel bonyolítják le: olyan helyekre kalauzolnak, ahol elkerülhetjük a turisták hadát. Választhatunk hajós, terepjárós és kerékpáros, vagy akár hegymászó túrákat is, hogy minél jobban megismerhessük a szigetet, miközben a szálloda kényelmét élvezzük.

A szerző Dudás Péter, a Szegzárd- the lodge alapítója és tulajdonosa. A cikk a W by Roadster első számában jelent meg. 

 

öt hotel | tipp | lista | kihagyhatatlan | ajánlat

FOLYTASD EZZEL

Hat fantasztikus hely Horvátországban, amit ősszel meg kell nézni

Most akkor a nő maradhat a konyhában?

Rendeld meg a W By Roadster magazint!

Inspirál, feltölt, felszabadít – a W by Roadster magazin egy olyan univerzumba kalauzol, amiben szívesen létezünk. Magával ragadó egyéniségeket és sztorikat mutat be és kínál inspirációt a világ minden tájáról. Szofisztikált, könnyed és elegáns, akárcsak az olvasói.

Az 2024/1. szám tartalmából:
Ha nyár, akkor irány a mediterráneum: különböző alkotókon, helyeken és élményeken keresztül járjuk be a Mediterrán térség legvágyottabb helyeit. Gyönyörű enteriőröket mutatunk be a Balaton-felvidéktől Puglián át egészen Marokkóig, valamint elkalauzolunk a régió leggyönyörűbb hoteljeibe is. Izgalmas, kreatív nőkkel beszélgetünk művészetről, alkotásról és az élet művészetéről. Divatanyagunkban pedig a szabad, korlátok nélküli létezésre inspirálunk.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom